رفتن به مطلب
انجمن تایم کد
  • 0
alinazari

تغییر اندازه و رزولوشن کل پروژه

سوال

با سلام. ببخشید من همین چند دقیقه پیش در انجمن شما ثبت نام کردم. متاسفانه در زمینه افتر افکت کاملاً تازه کار هستم ولی علاقمند!
من پروژه آماده افترافکت رو از اینترنت دانلود کردم ولی این پروژه در اندازه 1920 در 1080 هستش و واقعاض من به این اندازه روژه نیاز ندارم. چون کار کردن با این روژه با وجودی که سیستم من داری سخت افزار نسبتاض خوبی هستش ( رم 16 - گرافیک 4 AMD - سی پی یو core i7 ) ولی با این وجود کمی در رندر و پیش نمایش کند عمل می کنه.
خواستم سوال کنم که چطور می تونم کل پروژه رو از 1920 به 720 یکسل تبدیل کنم؟
البته شاید سوالم کمی پیش و پا افتاده بیاد ولی همونطور که گفتم من تازه کارم.
پیشاپیش از محبت شما سپاسگزارم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

3 پاسخ به این سوال تا کنون داده شده است

Recommended Posts

• 0

سلام. به انجمن خوش آمدید.

شما باید یه کامپ جدید بسازید با رزولیشنی که می خواید. بعد کامپ 1920.1080 رو بندازیدش توی این کامپی که ساختید. حالای کامپتون مثل یک فایل در کامپ جدید قرار می گیره. با موس انتخابش می کنید و شورت کات Alt + Shift + Control + H   را می زنید تا کامپ قبلی فیت بشه تو ابعاد کامپ جدید( در اینجا 720).

ضمنن اگه افتر رو تازه شروع کردید می تونید از آموزش هایی که آقای سرمدی در سایت قرار دادن، استفاده کنید. تا با مقدمات کار کاملا اشنا بشید.

مخصوصا آموزش شماره 14 که مخصوص خروجی هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0

ممنونم از شما، متاسفانه من الان دارم با کامپیوتری که افتر روش نصب نیست پیام میذارم و صبیعتاً نمی تونم تست کنم. فقط یه سوال، آیا با قرار دادن کامپ 1920 روی 720 تمام اجزاء پروژه حجمش و اندازه اش کم میشه و اون وقت پیش نمایش و رندر زمان کمتری می بره؟
در ضمن حتماً آموزش های آقای سرمدی رو دانلود و ازش استفاده خواهم کرد.

در ضمن ببخشید در صورتی که چندین کامپ درون یک پوشه قرار داده شده باشه باید چکار کنم؟ باید تک تک کامپ ها رو روی کامپ جدید بذارم؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
در ۱ ساعت قبل، alinazari گفته است :

ممنونم از شما، متاسفانه من الان دارم با کامپیوتری که افتر روش نصب نیست پیام میذارم و صبیعتاً نمی تونم تست کنم. فقط یه سوال، آیا با قرار دادن کامپ 1920 روی 720 تمام اجزاء پروژه حجمش و اندازه اش کم میشه و اون وقت پیش نمایش و رندر زمان کمتری می بره؟
در ضمن حتماً آموزش های آقای سرمدی رو دانلود و ازش استفاده خواهم کرد.

تو زمان رندر تاثیر نداره. برخی موارد بیشتر هم میشه! چون شما کامپ اصلیتون هنوز همون 1920 هست و فقط کوچیکش کردید تا بتونید خروجی مورد استفاده تون رو تهیه کنید.

در صورتی سرعت رندرتون بالا میره که کلا کامپ و ست آپ پروژه از اول روی 720 تنظیم شده باشه، اینطوری طبیعتا از راش های با کیفیت 720 هم استفاده میشه و نیازی به فوتیج های با کییت بالاتر نیست که پروسه زندر رو طولانی تر کنه.

در 33 دقیقه قبل، alinazari گفته است :

در ضمن ببخشید در صورتی که چندین کامپ درون یک پوشه قرار داده شده باشه باید چکار کنم؟ باید تک تک کامپ ها رو روی کامپ جدید بذارم؟

منظورتون رو از پوشه متوجه نشدم! شما در نهایت یه کامپ دارید که ممکنه از چندین کامپ تشکیل شده باشه( این کامپ های تو در تو رو PreComp میگن). شما کاری به پی ری کامپ ها ندارید، فقط اون کامپ نهایی که همه PreComp ها درونش قرار داره رو می کشید توی کامپی که خودتون ساختید.

البته اینم توضیح بدم شما برای تغییر سایز کامپ می تونید کامپ رو باز کنید، تو یه فضای خالی توی تایم لاین کلیک راست کنید و Setting رو انتخاب کنید. بعد پنجره زیر باز میشه و می تونید از اینجا مستقیما اندازه کامپ رو تغییر بدید. منتهی استفاده از این روش برخی اوقات موجب بهم ریختگی و ناهماهنگی در اندازه فوتیج ها و Pre Comp ها میشه.

/monthly_07_2016/Comp-St.jpg.91a6dbd78d3dec72895f91264501ffb0.jpg" alt="Comp-St.jpg.91a6dbd78d3dec72895f91264501">

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری