Arman

برنامه تدوین سریال شهرزاد

8 پست در این موضوع قرار دارد

ارسال شده در

با سلام میخواستم بدونم در سریال شهرزاد اکثر تدوین این سریال جز After چی بوده در این تصویر که آقای حسینی وند هستند میخواستم بدونم این چه نرم افزار تدوینی هستش که ایشون استفاده کرده و کار میکنه با این نرم افزار ممنون میشم کسی پاسخ بده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ارسال شده در

سلام.

این برنامه final cut pro 7 هستش و فقط روی سیستم عامل مک جواب میده. البته دیگه منسوخ شده و از final cut pro x استفاده میشه. ولی خوب چون تو ایران کلا اپدیت شدن سخته!(مخصوصا برای تدوین گر های قدیمی)، اینکه حوصله سر و کله زدن مجدد با نرم افزار جدید رو ندارند. مخصوصا که final cut pro X، زمین تا آسمون با ورژن های قبل خودش فرق کرده. FCPX کاملا realtime شده، در صورتی که کار کردن با FCP داستان ها داره!!!

ضمنا، افترافکت نرم افزار تدوین نیست. نرم افزار کامپوزینه. یعنی تدوین و کات ها در نرم افزار تدوین انجام میشه و بعد در نرم افزار های کامپوزیت مثل motion، after effects و nuke کار VFX روش انجام میشه.

4ng3l, Arman و media پسند شده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در

ممنون از پاسخگویی سریع . والا من از ویندوز استفاده میکنم و توان خرید مک رو فعلا ندارم در رقابت با همچین نرم افزاری چه نرم افزاری رو پیشنهاد میکنید که مثل این نرم افزار قدر باشه بجز ادیوس و سوال دومم اینکه بیشتر تدوینگران ایرانی در سریال و فیلم ها از چه نرم افزاری استفاده میکنند. تشکر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در

در 12 ساعت قبل، Arman گفته است :

ممنون از پاسخگویی سریع . والا من از ویندوز استفاده میکنم و توان خرید مک رو فعلا ندارم در رقابت با همچین نرم افزاری چه نرم افزاری رو پیشنهاد میکنید که مثل این نرم افزار قدر باشه بجز ادیوس و سوال دومم اینکه بیشتر تدوینگران ایرانی در سریال و فیلم ها از چه نرم افزاری استفاده میکنند. تشکر

ادیوس فقط به درد برنامه های تلویزیونی می خوره. تو خود سایتشم که برید توضیح داده مخصوص Broadcast هست.

بی شک برنامه Premier فعلا جزو بهترین هاست. حسنش اینه هم توی ویندوز و هم توی مک کارایی داره. یعنی شما تو ویندوز اگه کار کنی و بعد بخوای ببری توی دفتری جایی بازش کنی و اونجا فقط مک داشته باشند، راحت باز میشه. الان هالیوودی ها هم از این نرم افزار استفاده می کنند. مثلا چند وقت پیش برادران کوئن مصاحبه کرده بودند و اعلام کردند واسه تدوین کار بعدی شون از فاینال کات به پریمیر کوچ خواهند کرد.

در اخر اینم بگم، علت استفاده از فاینال کات از اول این بوده که اون زمان موقع خروجی، بخاطر کیفیت Proress که می داده، بهترین خروجی رو داشته. حالا سوزن تدوین گران محترم ایران همچنان گیره روی فاینال کات. در صورتی که پریمیر هم همون خروجی رو میده. 

یادمه تو یه دفتر (نام آشنا) رفته بودم، تماما سیستم هاشون مک بود. یه کار تیمی بود و باید سر 2 هفته برای پخش میرسید. رو همه سیستم ها هم فاینال کات 7 نصب بود!!! من دیدم اینها هر پلانی که تغییر میدند و دو تا افکت میزارن روش، مجبور هستند راه به راه رندرش کنند. من گفتم ایا من پریمیر نصب میکنم و تهش خروجی بهتون میدم که با فاینال کات برابر باشه. خلاصه ما شروع کردیم به کار. آقا اون بخش کار که به ما واگذار شده بود، ظرف 4-5 روز تموم شد. این آقایون با تلاش شبانه روزی 3 روز بعد من کار رو تحویل دادند!!! اون موقع که بروی خودشون نیاوردند، اما چند وقت پیش که رفتم اونجا دیدم همه روی سیستم ها پریمیر نصب کردند.

متاسفانه توی ایران چون ما به زبان زیاد مسلط نیستیم، در نتیجه مقالات و سورس های جدید رو نمی خونیم.اینکه تا بخوای آپدیت بشیم 5-6 سال طول میکشه. واقعا نمی فهمم دلیل استفاده از نرم افزاری که realtime نیست چی می تونه باشه! اونم زمانی که خود سازنده هاش بخاطر همین عدم realtime بودن، مجبور شدن کلا هسته نرم افزار رو عوض کنند و از نو همه چیش رو تغییر بدند.

الان در مورد مک هم این قضیه موجود داره. الان دیگه کسی نمیره 15 میلیون بده یه مک پرو بگیره. میان یه PC جمع میکنند که درایورهاش با مک هم خونی داشته باشه تا به اصطلاح بشه روی هکینتاش نصب کرد. چنین سیستمی کلا 4 تومن بیشتر هزینه ش نمیشه. همون راندمانم داره. حالا بیا برای این جماعت توضیح بده. مگه میره تو کله شون! میگن اگه اینطوریه پس چرا ملت هنوز میرن مک می خرن؟! خبر ندارند که بابا از زمانی در کنفرانس 2005، اپل خبر از انتقال کامپیوتر های شخصی از PowerPC به اینتل داد، برنامه نویس ها شروع کردند برای نصب مک روی PC های معمولی و این تلاش هم کاملا جواب داده.

این ماجرا واسه چند سال پیشه. اون زمان هرکی به من زنگ می زند، میگفتم بابا پول مک نده برو یه هکینتاش ببند. گوش نمی کرد که. حالا تازه می رم تو دفاتر می بینم هکینتاش ها براه شده!

کلا تغییر در ما ها سخته. فقط هم بخاطر اینکه سوادمون شفاهی هست. من به شما میگم، شما به یکی دیگه، اونم به فلان نفر. هیچ کس خودش نمیره از سورس های خارجی مطالعه کنه و به درک بهتری برسه.

ضمنا اینم در نظر داشته باشید که اپراتوری نرم افزارهای تدوین خیلی راحته. شما تهش هر کدوم رو میتونی تو یک ماه یاد بگیری. اصل تدوین به اصول زیباشناسی ش هست که بسته به میزان مطالعه، فیلم دیدن، ذوق و سلیقه شما پیشرفت میکنه.

4ng3l و alik پسند شده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در

این  موضوع که همچنان بعضی ها از سیستم های قدیمی استفاده میکنند واقعیت داره،خودم به شخصه در صدا و سیمای مرکز یکی از استان ها دیدم از برنامه اوید نسخه قدیمی استفاده می کردند و یا هم لحظه که ادیوس نسخه 8 در بازار موجود هست از نسخه 6 استفاده می کنند بعضی از افراد و دلیلشون هم اینه که حوصله یادگیری جدید و سر و کله زدن با اپشن های جدید رو ندارند که به نظرم خیلی خوب نیست این قضیه چرا که باعث عدم پیشرفت میشه به نوعی / البته بستگی به آدمش داره...

Mohammad.Reza پسندیده است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در

در 4 ساعت قبل، Trance گفته است :

این  موضوع که همچنان بعضی ها از سیستم های قدیمی استفاده میکنند واقعیت داره،خودم به شخصه در صدا و سیمای مرکز یکی از استان ها دیدم از برنامه اوید نسخه قدیمی استفاده می کردند و یا هم لحظه که ادیوس نسخه 8 در بازار موجود هست از نسخه 6 استفاده می کنند بعضی از افراد و دلیلشون هم اینه که حوصله یادگیری جدید و سر و کله زدن با اپشن های جدید رو ندارند که به نظرم خیلی خوب نیست این قضیه چرا که باعث عدم پیشرفت میشه به نوعی / البته بستگی به آدمش داره...

دلیل استفاده از avid در صدا و سیمای بعضی شهرستان ها این هست که، یه زمان صدا و سیما اومد کل سیستم هاش رو با اوید کانفیگ کرد و واسش کارت کپچر و این خرت و پرت ها رو گرفت. زد چند سال بعد اوید لیکوئید کلا دیس کانتینیو شد و دیگه اپدیت جدید براش عرضه نشد. بعدشم که اوید کامپوزر اومد که کلا سیستم سخت افزاری ش متفاوت بود، اینکه اینها هنوز دلشون واسه پولی که دادند می سوزه ;)

ادیوس که فقط اسیایی پسند هست و تو اروپا طرفداری نداره. فاینال کات هم که کلا روی روان هست با محدودیت هایی که داره( نمونش همین امروز که سر یه خروجی نصف روز وقت من رو گرفت :angry: )

بنظرم پریمیر در آینده حرف اول و اخر رو خواهد زد. هر روزم توی اپدیت های جدیدش بهتر از قبل میشه.

media پسندیده است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در

بله دقیقا همینطوره 

ادیسوس که نسخه های جدید و قدیمیش فرقی نمیکنه و ظاهرا روش کار نمیشه اما از کمپانی ادوبی هر کاری بر میاد،هر روز هم بهتر از دیروز میشه محصولاتش // شنیدم برادران کوئین که تو هالیوود فعالیت دارند هم بخاطر امکانات خوب پریمیر و لینک شدن به برنامه های دیگرش قصد دارن کلا کوچ کنن به سمت این نرم افزار برای تدوین و جلوه و هر چی که لازم باشه.

Mohammad.Reza و media پسند شده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در

کاملا" مغلومه که ادوب قصد داره پریمیر رو هم مثل فتوشاپ و افتر افکتس منحصر بفرد کنه

Mohammad.Reza پسندیده است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست