رفتن به مطلب
انجمن تایم کد
  • 0
Trance

حذف تدریجی اجسام از محیط

سوال

با سلام 

مطمینا همه ما تو فیلم ها دیدیم که اتاقی خالی دونه دونه اساسیه داخلشش چیده میشه و پر میشه و یا برعکسش یا سفره خالی که لحظه به لحظه روش غدا ها پر میشه - یا اینکه شخصی یک لحظه گوشه اتاقه لحظه بعدش نشسته چند لحظه بعد یک قسمت دیگر اتاقه( البته این مورد رو میدونم به چ شکله و خودمم انجامش دادم: کافیه قاب دوربین در نقطه ای ثابت باشه و شما هر بار در نقطه ای خاص پوزیشن بگیرید از اخر هم در تدوین پرتی ها رو کات کنین،نتیجه اش اینه که هر چند ثانیه یک قسمت خاص هستین و به شکل های مختلف) 

اما برای مثال اولی،خواستم بدونم روشی در افتر هست یا خیر ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

4 پاسخ به این سوال تا کنون داده شده است

Recommended Posts

• 0
در در 1395/09/21, 22:56:11، Trance گفته است :

کافیه قاب دوربین در نقطه ای ثابت باشه و شما هر بار در نقطه ای خاص پوزیشن بگیرید از اخر هم در تدوین پرتی ها رو کات کنین،نتیجه اش اینه که هر چند ثانیه یک قسمت خاص هستین و به شکل های مختلف) 

اینقدر هم ساده نبینش. این تکنیک خیلی قدیمه. ولی الان میشه پیچیده ترش هم کرد. تو تکنیک های قدیمی(قابل رویت در سریال های اب دوغ خیاری تلویزیون خودمون) اون عنصر متحرک نباید با هم هم پوشانی می داشتند. یعنی اگه یه بار یه طرف اتاق بود، بار بعد باید می یومد این ور اتاق. حالا به این فکر کنم این ایده رو پیاده کنی. یه نفر داره کنار گاز اشپزی می کنه. یهو یادش میاد تخم مرغ لازم داره. خودش نمیره! بلکه یکی مثل خودش ازش جدا میشه و میره تخم مرغ رو میاره و دوباره بهش وصل میشه. و همینطور می تونه این روند ادامه داشته باشه. تکثیر های مختلف از آشپز ما صورت بگیره، که هر کدوم برن یه وسیله رو بیارن واسه آشپز اصلی. این اوسط میشه سخت ترش هم کرد. جای اینکه یکی تکثیر بشه و بر گرده و بعد یکی دیگه تکثیر بشه، همزمان چند همزاد از آشپزمون تکثیر بشن و توی اشپزخونه وول بخورن :grin:

الان یادم افتاد یه چیزی شبیه این فرم رو هم شهرام مکری تو فیلم کوتاه "خام،پخته، سوخته" قصد داشت اجرا بکنه. که البته اونجا به دلیل ضعف تکنیکی چیز چندان جذابی در نیومد.

اگر به این تکنیک ها علاقه بیشتری داشتی می تونی توی یوتیوب عبارت " How To Make A Double Role Character " رو سرچ کنی.( یا یه چیزی با این مضمون). جالبه میشه دید که تکنیک ها تقریبا نزدیک به همه. ولی خلاقیت بعضی افراد باعث شده که کارشون برجسته تر بشه.

پ.ن. یکی از کاربرها هم یادمه اینجا یه پیغام گذاشته بود که متاسفانه بخاطر مشکل دیتا بیس انجمن پاک شد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0

بله من بودم! :55c509ef37870_:

دوست عزیز این آموزش رو نگاه کن امیدوارم به خواسته ی شما نزدیک باشه. () ():have-a-nice-day:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
در در 1395/09/24, 02:17:08، Mohammad.Reza گفته است :

اینقدر هم ساده نبینش. این تکنیک خیلی قدیمه. ولی الان میشه پیچیده ترش هم کرد. تو تکنیک های قدیمی(قابل رویت در سریال های اب دوغ خیاری تلویزیون خودمون) اون عنصر متحرک نباید با هم هم پوشانی می داشتند. یعنی اگه یه بار یه طرف اتاق بود، بار بعد باید می یومد این ور اتاق. حالا به این فکر کنم این ایده رو پیاده کنی. یه نفر داره کنار گاز اشپزی می کنه. یهو یادش میاد تخم مرغ لازم داره. خودش نمیره! بلکه یکی مثل خودش ازش جدا میشه و میره تخم مرغ رو میاره و دوباره بهش وصل میشه. و همینطور می تونه این روند ادامه داشته باشه. تکثیر های مختلف از آشپز ما صورت بگیره، که هر کدوم برن یه وسیله رو بیارن واسه آشپز اصلی. این اوسط میشه سخت ترش هم کرد. جای اینکه یکی تکثیر بشه و بر گرده و بعد یکی دیگه تکثیر بشه، همزمان چند همزاد از آشپزمون تکثیر بشن و توی اشپزخونه وول بخورن :grin:

الان یادم افتاد یه چیزی شبیه این فرم رو هم شهرام مکری تو فیلم کوتاه "خام،پخته، سوخته" قصد داشت اجرا بکنه. که البته اونجا به دلیل ضعف تکنیکی چیز چندان جذابی در نیومد.

اگر به این تکنیک ها علاقه بیشتری داشتی می تونی توی یوتیوب عبارت " How To Make A Double Role Character " رو سرچ کنی.( یا یه چیزی با این مضمون). جالبه میشه دید که تکنیک ها تقریبا نزدیک به همه. ولی خلاقیت بعضی افراد باعث شده که کارشون برجسته تر بشه.

پ.ن. یکی از کاربرها هم یادمه اینجا یه پیغام گذاشته بود که متاسفانه بخاطر مشکل دیتا بیس انجمن پاک شد.

اره این تکنیک ک من نوشتم قدیمیه ولی هنوزم  انجام میشه نمیدونم علت چیه،شاید بخاطر سادگی ش باشه :)

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
در 3 ساعت قبل، Trance گفته است :

اره این تکنیک ک من نوشتم قدیمیه ولی هنوزم  انجام میشه نمیدونم علت چیه،شاید بخاطر سادگی ش باشه :)

در ایران فقط!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری