• 0
shoueib

سیستم مورد نیاز افترافکت

سوال

ارسال شده در

با سلام و احترام.

لطفا در خصوص انتخاب سیستم برای کار با افتر افکت (و سایر برنامه ها مثل پریمیر و ادیوس و ...) چه از نظر سیستم عامل و چه از نظر سخت افزار توضیحاتی ارائه بفرمایید.

با سپاس پیشاپیش

media و Mohammad.Reza پسند شده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

20 پاسخ به این سوال تا کنون داده شده است

ارسال شده در

• 2

درود. به انجمن تایم کد خوش آمدید./emoticons/default_smile.png">

سوالتون خیلی کلی هست. هر کدوم از نرم افزار های که می فرمائید سخت افزار خواست خودش رو برای راندمان بهتر نیاز داره.

- اجازه بدهید اول میزان استفاده از منابع هر کدوم از نرم افزار های مربوطه رو چک کنیم:

افترافکت: برای رندر سریع تر رم و سی پی یو. برای پیش نمایش بهتر کارت گرافیک نیاز دارید.حالا اینکه دقیقا چه سخت افزاری تهیه کنید بستگی به بودجه خودتون داره و حجم پروژه تون داره. طبیعتا برای کسی که خروجی کارهاش 2K هست این مقدار باید بیشتر از کسی باشه که مثلا پروژه های فراتر از SD نمیرن.

پریمیر: رم و سی پی یو(تو ورژن cs6 به بالا به علت استفاده از تکنولوژی مرکوری انجین کارت گرافیک هم در realtime بودن نقش مهمی داره. البته هنوز باگ هایی وجود داره. به همین خاطر بهتره مرکوری انجین رو فقط موقع پیش نمایش روشن کنید و وقت خروجی خاموشش کنید). و البته بهتر از همه اینها خرید کارت کپچر مخصوص به خودش هست.

ادیوس: ادیوس هم رم و سی پی یو و در ورژن 6.5 به بالا تا حدودی گرافیک هم درش موثره. ولی نه در حد دو نرم افزاره بالا. این رو از این بابت میگم که شما وقتی یه پروژه یک ساعت و نیمه ی مثلا 2k رو میزاری برای خروجی توی دو نرم افزار پریمیر و ادیوس. پریمیر برای استفاده از رم و سی پی یو بهینه تر عمل میکنه. یعنی چی؟! یعنی اگه بری همون لحظه توی task manaer ویندوز میبینی که پریمیر از تمام توان رم و سی پی یو استفاده میکنه. ولی توی ادیوس اینطوری نیست. بهمین خاطر در حال حاضر در تاریخ 22 مرداد که این نوشته رو می نویسم با توجه به نسخه حال حاضر ادیوس بیشتر از 16 گیگ رم و سی پی یو i7 3.5  احتیاج نیست بیشتر برای ادیوس هزینه کنید. گرافیک هم یک یا دو گیگ کافیه.

*-نکته 1: خرید هارد ssd برای تمام موارد بالا توصیه میشه. مخصوصا افترافکت.

*-نکته 2: حتما از سیستم عامل 64 بیت برای تدوین استفاده کنید. این هم بخاطر این هست در نسخه 32 بیت هرچقدر هم رم برای سیستمون در نظر بگیرید، سیستم عامل بیشتر از 2 گیگ رو شناسایی نمیکنه.

- حالا بپردازیم به اینکه مک یا ویندوز:

همیشه سر این موضوع اساتید بحثه. مخصوصا کاربران متعصب مکینتاش و شیفتگان اپل ;)

انصافا بحث مفصلی هم هست. اما اگر بخوام خلاصه ش کنم که حوصله شما هم سر نره، بهتر معیار رو بگیریم تیتر صحبت های مدافعین مک:

- مکینتاش هنگ ندارد : اینکه اصلا هنگ نداشته باشه که غلو هستش. ولی خیلی هنگش کمتر از ویندوز هست.

- مک میروس نمیگیره: این مورد برای من بشخصه اهمیتی نداره چون ویندوز من هم ویروس نمیگیره! کافیه مراقب سیستم باشید و انتی ویروستون همیشه اپدیت باشه. این ویژگی برای کاربرهایی خوبه که سر رشته ای از کامپیوتر ندارن و علاقه ای هم ندارن سطح معلوماتشون رو در این زمینه افزایش بدن. یوزر های معمولی که خیلی نمیخوان درگیر انتی ویروس و بهینه سازی سیستم و غیره بشن. ولی برای یه کاربری که کامپیوتر رو برای تدوین انتخاب میکنه دانستن یک سری پیش نیازها در مورد سیستم عاملی که داره باهاش کار میکنه طبیعی هست.

- مک سریع تر رندر میکنه: خوب این مورد آخر رو میشه بیشتر در موردش توضیح داد، بماند که بعضی دوستان بدون دلیل دائما از این دیالوگ استفاده می کنند!

مکینتاش بخاطر نوع پارتیشن بندی خاص خودش سرعت دسترسی به اطلاعات درش بالاتر هست. به همین خاطر با دو سیستم با سخت افزار مشابه در مک و ویندوز، شما سرعت بیشتری در خروجی گرفتن در نسخه مکینتاش حس خواهید کرد.

اما نکته مهم که خیلی ها در تحلیل این بررسی فراموشش میکنن، بحث قیمت های این دو سیستم عامل هست. شما برای خرید یک پک سخت افزاری مشخص، در سیستم عامل مک باید حداقل دو برابر یا بیشتر هزینه کنید. این دقیقا جایی ست که بنظرم صحبت از برتری ویندوز وسط کشیده میشه. چون ملاک سخت افزار بالاتر هست نه صرفا خود سیستم عامل. درسته که همون طور که اشاره شد مکینتاش چه در هارد و چه در نوع بکارگیری منابع سخت افزاری، بهینه تر رفتار می‌کند. اما این مورد به حدی نیست که جای یک سخت افزار با دو برابر قدرت را بگیرد. برای مثال شما بجای خرید یک cpu core i5 در مکینتاش میتونید یه cpu core i7 در ویندوز نسبتا با همان قیمت تهیه کنید. بدیهی هست که در این مورد مکینتاش هر چقدر هم در مصرف منابع سخت افزاری بهینه شده باشه نمیتونی راندمان یه cup core i7 رو داشته باشه.

پس خلاصه اینکه، برای خرید سخت افزار اول بودجه خود رو در نظر بگیرید. بعد بیاید ببینید با این بودجه چه سخت افزاری در مک و چه سخت افزاری در ویندوز میتونید تهیه کنید.

و حرف آخر:

بنظرم جای خرید اپل شما میتونید با کمی هوشمندی یک هکینتاش تهیه کنید. در تعریف مختصر هکینتاش باید بگم همان سیستمی که ویندوز بر روی آن نصب میکنید هست با این تفاوت که میتونید نسخه اورجینال سیستم عامل مکینتاش رو هم روش نصب کنید. فقط باید قبل از خرید سخت افزار ازکمک بگیرید تا سخت افزاری جمع کنید که درایور های مک آن هم قابل دسترس باشد.

در مورد استفاده از ادیوس یا پریمیر هم یه نکته بگم اونم اینکه من در حال حاضر خودم از دو نسخه مک و ویندوز استفاده میکنم. بهمین خاطر توصیه من استفاده از نرم افزار پریمیر هست بجای ادیوس. چون شما پروژه تون رو هم در مک و هم در ویندوز میتونید باز کنید (بعلت وجود پریمیر در هر دو سیستم عامل). حتی اینطوری میتونید جدای از تحلیل های دیگران، خودتون تست کنید که پروژه تون توی مک سریع تر رندر میشه یا در ویندوز.

امیدوارم تونسته باشم سوالتون رو جواب بدم.

از دوستان دیگه هم که در این مورد تجربه دارن درخواست میکنم تجربیاتشون رو در اختیار ما قرار بدن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در (ویرایش شده)

• 1

نباید سرعتتون اونقدر ها هم پایین باشه! ساپورت کارت گرافیک فقط تو ray trace تاثیر داره وگرنه در باقی موارد زیاد تاثیر عجیبی نداره. بهتره فضای هاردتون رو مدیریت کنید به این صورت که پروژه، هارد کش، نرم افزار، هر کدوم در یک هارد مستقل قرار گرفته باشند.

درضمن برای کار با افترافکت به هیچ عنوان از هارد اکسترنال استفاده نکنید.

ببخشید من دو تا هارد دیسک دارم که برنامه و کش برنامه توی یکی از این هارد هاست منتهی در دو درایو مجزا.هنوز موفق به خرید هادر ssd نشدم.. موقع نشون دادن پیشنمایش وقتی تسک کامپیوتر باز میکنم میزان استفاده از هارد 100% نشون میده. به نظر شما هارد توی این زمینه خیلی مهمه... ولی توی رندر گیری این مشکل ندارم و به نسبت سیستم قبلم خیلی سریعتر شده.

کلا به منظور سریعتر شدن عملیاتها در کار و خروجی گرفتن پیشنهاد شما چیه؟

ویرایش شده در توسط sajadtop

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در

• 1

دو تا درایو تاثیری نداره. بهتره هر کدوم تو یه هارد باشه. چرا که اینطوری هر هد هارد درگیر یک قسمت میشه و راندمان بهتری خواهید داشت.

من قبلا یک آموزش تهیه کردم که کاملا این مسائل رو داخلش توضیح دادم.

sajadtop پسندیده است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در

• 1
در در 1394/05/22, 14:05:37، Mohammad.Reza گفته است :

درود. به انجمن تایم کد خوش آمدید./emoticons/default_smile.png" title=":)" srcset="http://forum.timecode.ir/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

سوالتون خیلی کلی هست. هر کدوم از نرم افزار های که می فرمائید سخت افزار خواست خودش رو برای راندمان بهتر نیاز داره.

- اجازه بدهید اول میزان استفاده از منابع هر کدوم از نرم افزار های مربوطه رو چک کنیم:

افترافکت: برای رندر سریع تر رم و سی پی یو. برای پیش نمایش بهتر کارت گرافیک نیاز دارید.حالا اینکه دقیقا چه سخت افزاری تهیه کنید بستگی به بودجه خودتون داره و حجم پروژه تون داره. طبیعتا برای کسی که خروجی کارهاش 2K هست این مقدار باید بیشتر از کسی باشه که مثلا پروژه های فراتر از SD نمیرن.

پریمیر: رم و سی پی یو(تو ورژن cs6 به بالا به علت استفاده از تکنولوژی مرکوری انجین کارت گرافیک هم در realtime بودن نقش مهمی داره. البته هنوز باگ هایی وجود داره. به همین خاطر بهتره مرکوری انجین رو فقط موقع پیش نمایش روشن کنید و وقت خروجی خاموشش کنید). و البته بهتر از همه اینها خرید کارت کپچر مخصوص به خودش هست.

ادیوس: ادیوس هم رم و سی پی یو و در ورژن 6.5 به بالا تا حدودی گرافیک هم درش موثره. ولی نه در حد دو نرم افزاره بالا. این رو از این بابت میگم که شما وقتی یه پروژه یک ساعت و نیمه ی مثلا 2k رو میزاری برای خروجی توی دو نرم افزار پریمیر و ادیوس. پریمیر برای استفاده از رم و سی پی یو بهینه تر عمل میکنه. یعنی چی؟! یعنی اگه بری همون لحظه توی task manaer ویندوز میبینی که پریمیر از تمام توان رم و سی پی یو استفاده میکنه. ولی توی ادیوس اینطوری نیست. بهمین خاطر در حال حاضر در تاریخ 22 مرداد که این نوشته رو می نویسم با توجه به نسخه حال حاضر ادیوس بیشتر از 16 گیگ رم و سی پی یو i7 3.5  احتیاج نیست بیشتر برای ادیوس هزینه کنید. گرافیک هم یک یا دو گیگ کافیه.

*-نکته 1: خرید هارد ssd برای تمام موارد بالا توصیه میشه. مخصوصا افترافکت.

*-نکته 2: حتما از سیستم عامل 64 بیت برای تدوین استفاده کنید. این هم بخاطر این هست در نسخه 32 بیت هرچقدر هم رم برای سیستمون در نظر بگیرید، سیستم عامل بیشتر از 2 گیگ رو شناسایی نمیکنه.

- حالا بپردازیم به اینکه مک یا ویندوز:

همیشه سر این موضوع اساتید بحثه. مخصوصا کاربران متعصب مکینتاش و شیفتگان اپل ;)

انصافا بحث مفصلی هم هست. اما اگر بخوام خلاصه ش کنم که حوصله شما هم سر نره، بهتر معیار رو بگیریم تیتر صحبت های مدافعین مک:

- مکینتاش هنگ ندارد : اینکه اصلا هنگ نداشته باشه که غلو هستش. ولی خیلی هنگش کمتر از ویندوز هست.

- مک میروس نمیگیره: این مورد برای من بشخصه اهمیتی نداره چون ویندوز من هم ویروس نمیگیره! کافیه مراقب سیستم باشید و انتی ویروستون همیشه اپدیت باشه. این ویژگی برای کاربرهایی خوبه که سر رشته ای از کامپیوتر ندارن و علاقه ای هم ندارن سطح معلوماتشون رو در این زمینه افزایش بدن. یوزر های معمولی که خیلی نمیخوان درگیر انتی ویروس و بهینه سازی سیستم و غیره بشن. ولی برای یه کاربری که کامپیوتر رو برای تدوین انتخاب میکنه دانستن یک سری پیش نیازها در مورد سیستم عاملی که داره باهاش کار میکنه طبیعی هست.

- مک سریع تر رندر میکنه: خوب این مورد آخر رو میشه بیشتر در موردش توضیح داد، بماند که بعضی دوستان بدون دلیل دائما از این دیالوگ استفاده می کنند!

مکینتاش بخاطر نوع پارتیشن بندی خاص خودش سرعت دسترسی به اطلاعات درش بالاتر هست. به همین خاطر با دو سیستم با سخت افزار مشابه در مک و ویندوز، شما سرعت بیشتری در خروجی گرفتن در نسخه مکینتاش حس خواهید کرد.

اما نکته مهم که خیلی ها در تحلیل این بررسی فراموشش میکنن، بحث قیمت های این دو سیستم عامل هست. شما برای خرید یک پک سخت افزاری مشخص، در سیستم عامل مک باید حداقل دو برابر یا بیشتر هزینه کنید. این دقیقا جایی ست که بنظرم صحبت از برتری ویندوز وسط کشیده میشه. چون ملاک سخت افزار بالاتر هست نه صرفا خود سیستم عامل. درسته که همون طور که اشاره شد مکینتاش چه در هارد و چه در نوع بکارگیری منابع سخت افزاری، بهینه تر رفتار می‌کند. اما این مورد به حدی نیست که جای یک سخت افزار با دو برابر قدرت را بگیرد. برای مثال شما بجای خرید یک cpu core i5 در مکینتاش میتونید یه cpu core i7 در ویندوز نسبتا با همان قیمت تهیه کنید. بدیهی هست که در این مورد مکینتاش هر چقدر هم در مصرف منابع سخت افزاری بهینه شده باشه نمیتونی راندمان یه cup core i7 رو داشته باشه.

پس خلاصه اینکه، برای خرید سخت افزار اول بودجه خود رو در نظر بگیرید. بعد بیاید ببینید با این بودجه چه سخت افزاری در مک و چه سخت افزاری در ویندوز میتونید تهیه کنید.

و حرف آخر:

بنظرم جای خرید اپل شما میتونید با کمی هوشمندی یک هکینتاش تهیه کنید. در تعریف مختصر هکینتاش باید بگم همان سیستمی که ویندوز بر روی آن نصب میکنید هست با این تفاوت که میتونید نسخه اورجینال سیستم عامل مکینتاش رو هم روش نصب کنید. فقط باید قبل از خرید سخت افزار ازکمک بگیرید تا سخت افزاری جمع کنید که درایور های مک آن هم قابل دسترس باشد.

در مورد استفاده از ادیوس یا پریمیر هم یه نکته بگم اونم اینکه من در حال حاضر خودم از دو نسخه مک و ویندوز استفاده میکنم. بهمین خاطر توصیه من استفاده از نرم افزار پریمیر هست بجای ادیوس. چون شما پروژه تون رو هم در مک و هم در ویندوز میتونید باز کنید (بعلت وجود پریمیر در هر دو سیستم عامل). حتی اینطوری میتونید جدای از تحلیل های دیگران، خودتون تست کنید که پروژه تون توی مک سریع تر رندر میشه یا در ویندوز.

امیدوارم تونسته باشم سوالتون رو جواب بدم.

از دوستان دیگه هم که در این مورد تجربه دارن درخواست میکنم تجربیاتشون رو در اختیار ما قرار بدن.

سلام و خسته نباشید 
مطلب شما تا اندازه بسیار زیادی به من کمک کرد و ذهنم نسبت به این مسئله روشن تر شد 
من برای خرید یه سیستم حدود 10 تومن تونستم کنار بذارم و حالا یه مدتی هست که بین طرفداران اپل و ویندوز گیر افتادم و پای صحبت هر کدوم که میشینم دلایل قابل بررسی دارن و این موضوع کمی من رو گیج می کنه 
شما بهتر می دونین که دوتا سیستم رو هم نداریم که مقایسه کنیم 
یه نقل قول معروف هست که من از همه میشنوم و اون اینکه سیستم اپل مثلا با سی پی یو CORE i5 به مراتب بهتر از Core i7 ویندوزه ؟
من الان با این پس انداز می تونم یه اپل با این مشخصات بخرم :

سری پردازنده Core i5
محدوده سرعت پردازنده 2.8GHz و بیشتر
نوع حافظه رم DDR3
مشخصات حافظه داخلی Fusion Drive
مدل کارت گرافیک Radeon R9 M395
سازنده پردازنده Intel
مدل پردازنده 3.3GHz quad-core
مدل پردازنده 3.3GHz quad-core
سازنده پردازنده Intel
سرعت پردازنده 3.3GHz Up To 3.9
سرعت پردازنده 3.3GHz Up To 3.9
حافظه داخلی دو ترابایت
حافظه داخلی 2000 GB

و سوالم اینه که ایا با این مبلغ سیستم بهتری در ویندوز به دست میارم یا خیر ؟
ممنون میشم راهنماییم کنین 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در

• 1

درورد.

در همین مقاله در مورد تفاوت هاشون توضیح دادم. من در حال حاضر جفتش رو در خونه دارم. 

در 2 ساعت قبل، سروش خطابی گفته است :

یه نقل قول معروف هست که من از همه میشنوم و اون اینکه سیستم اپل مثلا با سی پی یو CORE i5 به مراتب بهتر از Core i7 ویندوزه ؟

این عوامانه ترین نظری هست که در مورد برتری مکینتاش میشه گفت(که متاسفانه خیلی هم باب شده و همین طور دهن به دهن می چرخه)

دوست عزیز سخت افزار مثل CPU core i5 در راندمانش کاملا در دو پلتفورم Win و MAC یکی هست. ولی اینکه یعضی دوستان حس میکنن مثلا Core i5 در مک راندمان بهتری نسبت به Core i7 در ویندوز داره، به طور کلی مخاطر نوع سیستم عامل مک و شکل پردازش اطلاعاتش هست. بخاطر همین بهینه تر از سخت افزار استفاده میکنه.

یه مثال سر دستی بزنم. دیدید اوایل که بازی های کامپیوتری ایرانی وارد بازار میشد، با اینکه سر و شکل و گرافیک بالایی نداشت، اما به مراتب سخت افزار بالایی می طلبید و روی PC های معمولی تر خوب اجرا نمیشد. این درحالی بود که مثلا یه بازی با گرافیک و ظاهر حرفه تر خارجی، راحت روی یه سیستم معمولی قابل اجرا بود!

خب فکر میکنید این بخاطر چی بود؟ چون اون موقع برنامه نویس های ایرانی هنوز به اون تجربه نرسیده بودند تا طوری بازی شون رو بنویسند که از سخت افزار بهترین استفاده رو بکنه.

این اتفاق رو توی برنامه های گوشی های موبایل(اسمارت فون) ها هم میبینید. بعضی وقتی یه بازی ساده چنان بی رویه از رم و سی پی یو موبایل شما استفاده میکنه که داغ شدن ناگهانیش رو کاملا حس میکنی. بعد دو روز دیگه اپدیت جدید همون بازی میاد و میبینی داره روان تر اجرا میشه.

همه اینها یعنی استفاده بهینه از سخت افزار. در نتیجه سخت افزار یکی است. ولی مک استفاده بهینه تری از سخت افزاری که در اختیارش هست میکنه. ولی این امر هم در برخی اوقات خودش رو نشون میده، نه در همه شرایط. 

پس نظر من رو میخوای با 10 تومن حتما یه سیستم PC بگیر، که البته بشه روش هکینتاش(مکینتاش) نصب کنی. اینطوری هم مک داری و هم PC.

سروش خطابی و media پسند شده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در

• 1
در 31 دقیقه قبل، Trance گفته است :

با سلام 

بنده هم این روزها قصد خرید لب تاپ رو دارم و به مارک ایسوس مدل N501VW رسیدم که ظاهرا مشخصات خوبی داره از جمله :

• مشخصات فیزیکی ابعاد: 21.3 × 255 × 383 میلی‌متر - وزن: 2.06 کیلوگرم
  • پردازنده مرکزی Intel Core i7 6700HQ 2.180GHz up to 3.5 GHz
  • حافظه RAM ظرفیت: 12 گیگابایت - نوع: DDR4
  • حافظه داخلی ظرفیت: یک ترابایت - نوع: حافظه‌های هیبردی - مشخصات: یک ترابایت هارددیسک به همراه 128 گیگابایت حافظه SSD
  • پردازنده گرافیکی NVIDIA GeForce GTX 960M GDDR5 4GB
  • صفحه نمایش 15.6 اینچ از نوع IPS LCD با دقت 4K 3840x2160 - لمسی

گفتم دوستان هم ی نطری بدن اگه اوکی هست بخرمش

از لحاظ سخت افزاری همه چیزش خوبه. ولی من باشم نمی رم 5 تومن بدم لپ تاپ بخرم.

این سخت افزار رو وقتی ایسوس داره می زنه باید چک کنید که به هیج عنوان داغ نکنه. بعضی از اینها اینقدر تو یه رندر ساده داغ می کنند که گرمای بیش از حد یا باعث نیم سوز شدنشون میشه یا هنگ میکنه وسط هاش می پره بیرون.

برای کارای گرافیکی حتما PC  توصیه میشه. شما با 5 تومن یه سیستم خوب می تونید بگیرید. اما اگر اصرار روی لپ تاپ بودنش دارید برید سراغ macbook که میشه با 7 تومن یه همچین کانفیگی رو ازش تهیه کنید.

یا دستکم لپ تاپ های HP رو یه سرچی کنید ببینید کدومش کمتر داغ می کنه. بعضی هاش رو دیدم اصلا داغ تو کارش نیست.

media پسندیده است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در

• 0

کمترین سی پی یو i5

رم 8 گیگ

یه هارد ssd 256

گرافیک 2 ddr3

مادربود هم بنظر من asus و گیگا

Mohammad.Reza و kingkartal پسند شده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در

• 0

سلام 

سیستم من 

cpu i7 5820k

gskill 16g ddr4

gtx 970 4 g  gigabyte

gigabyte m.b   x99 ud5 

ولی متاسفانه توی پیش نمایش به علت ساپورت نکردن برنامه از کارت گرافیک سری 900 سرعت خیلی پایینه.

media و Mohammad.Reza پسند شده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در

• 0

سلام 

سیستم من 

cpu i7 5820k

gskill 16g ddr4

gtx 970 4 g  gigabyte

gigabyte m.b   x99 ud5 

ولی متاسفانه توی پیش نمایش به علت ساپورت نکردن برنامه از کارت گرافیک سری 900 سرعت خیلی پایینه.

نباید سرعتتون اونقدر ها هم پایین باشه! ساپورت کارت گرافیک فقط تو ray trace تاثیر داره وگرنه در باقی موارد زیاد تاثیر عجیبی نداره. بهتره فضای هاردتون رو مدیریت کنید به این صورت که پروژه، هارد کش، نرم افزار، هر کدوم در یک هارد مستقل قرار گرفته باشند.

درضمن برای کار با افترافکت به هیچ عنوان از هارد اکسترنال استفاده نکنید.

sajadtop و media پسند شده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در

• 0

با سلام 

بنده هم این روزها قصد خرید لب تاپ رو دارم و به مارک ایسوس مدل N501VW رسیدم که ظاهرا مشخصات خوبی داره از جمله :

• مشخصات فیزیکی ابعاد: 21.3 × 255 × 383 میلی‌متر - وزن: 2.06 کیلوگرم
  • پردازنده مرکزی Intel Core i7 6700HQ 2.180GHz up to 3.5 GHz
  • حافظه RAM ظرفیت: 12 گیگابایت - نوع: DDR4
  • حافظه داخلی ظرفیت: یک ترابایت - نوع: حافظه‌های هیبردی - مشخصات: یک ترابایت هارددیسک به همراه 128 گیگابایت حافظه SSD
  • پردازنده گرافیکی NVIDIA GeForce GTX 960M GDDR5 4GB
  • صفحه نمایش 15.6 اینچ از نوع IPS LCD با دقت 4K 3840x2160 - لمسی

گفتم دوستان هم ی نطری بدن اگه اوکی هست بخرمش

Mohammad.Reza پسندیده است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در

• 0
در 9 دقیقه قبل، Mohammad.Reza گفته است :

از لحاظ سخت افزاری همه چیزش خوبه. ولی من باشم نمی رم 5 تومن بدم لپ تاپ بخرم.

این سخت افزار رو وقتی ایسوس داره می زنه باید چک کنید که به هیج عنوان داغ نکنه. بعضی از اینها اینقدر تو یه رندر ساده داغ می کنند که گرمای بیش از حد یا باعث نیم سوز شدنشون میشه یا هنگ میکنه وسط هاش می پره بیرون.

برای کارای گرافیکی حتما PC  توصیه میشه. شما با 5 تومن یه سیستم خوب می تونید بگیرید. اما اگر اصرار روی لپ تاپ بودنش دارید برید سراغ macbook که میشه با 7 تومن یه همچین کانفیگی رو ازش تهیه کنید.

یا دستکم لپ تاپ های HP رو یه سرچی کنید ببینید کدومش کمتر داغ می کنه. بعضی هاش رو دیدم اصلا داغ تو کارش نیست.

pc خوبی دارم اما جدیدا سفارش هایی دارم که در شهر های دیگره و یا اینکه برای مستند دعوت به همکاری میکنند که سر صحنه و وقت های استراحت خصوصا شب ها کارهای ادیت اولیه براشون بزنم برا همین موضوع خواستم لپ تاپ بخرم // خودم انتخاب اول و اخرم مک هست ولی اون چیزی که مد نظر من باشه قیمت تو خونه های هفت هشت تومن میشه که در حال حاظر کم دارم از نظر سرمایه برای همین مردد هستم تو خرید این مدل ایسوس.....الان شما در باره داغ کردن و نیم سوز شدن گفتین که اصلا حواسم به این موضوع نبود مجددا مردد شدم

media پسندیده است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در

• 0

البته تو توضیحات این مدل امده که مخصوص کار های سنگین ویرایشی و گرافیکی می باشد دیگه نمیدونم چقدر واقعیت داره 

Mohammad.Reza پسندیده است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در

• 0

یه سری لپ تاپ hp workstation دست دوم و استاک توی بازار هست که با حدود سه چهار میلیون میشه اونها رو تهیه کرد و البته بسیار عالی هستند گرافیک کوادرو رم بین 32 تا 16 گیگ پردازنده core i 7 مانیتور استاندارد اصلاح رنگ در کل ایده ال هستند

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در

• 0
در 2 ساعت قبل، media گفته است :

یه سری لپ تاپ hp workstation دست دوم و استاک توی بازار هست که با حدود سه چهار میلیون میشه اونها رو تهیه کرد و البته بسیار عالی هستند گرافیک کوادرو رم بین 32 تا 16 گیگ پردازنده core i 7 مانیتور استاندارد اصلاح رنگ در کل ایده ال هستند

سپاس-بنده با توجه به تحقیقات بی نهایت و اینکه به عینه دیدم که لپ تاپ های دوستان و همکارانم موقع رندر و خروجی گرفتن به مشکلات جدی ای برخوردند علی رغم اینکه از سیستم سخت افزاری بالایی هم بر خوردار بودند. به این نتیجه رسیدم که به این امار و ارقام نمیشه اعتماد کرد،پس دل و به دریا زدم :) و اپل خریدم و خدارو شکر ازش راضی ام،چون همه جوره تستش کردم و بدون مشکل خاصی کار میکنه،به یقین رسیدم که این سیستم رو مختص کارهای گرافیکی سنگین ساختند.حالا شاید خیلی ها بگن ما مارک های دیگه ای داریم و مشکلی نداره و کار میکنه خب خوش به حالشون،امیدوارم در دراز مدت هم بی نقص بمونه سیستم شون.

اما هیچی اپل نمیشه به نظرم،اینکه شاید هزینه اش زیاد باشه ولی به اندازه قیمتش و یا حتی ۲برابرش کار میکنه برا آدم.

media پسندیده است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در

• 0

اینکه حس خوبی داری خیلی خوب است اما مابقی اطلاعاتی که میدهید بی تردید درست نیست البته لاکچری بوذن اپل غیر قابل انکار است ولی حتی در شرایط مساوی سخت افزاری  اپل 7% کندتر از پی سی است و بسیاری از نرم افزارهای کار مالتی مدیا با آن عملکرد مطلوبی ندارند و اپل از ساپورت بسیاری از کدک های رایج مثل XAVC عاجز است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در

• 0
در 19 دقیقه قبل، media گفته است :

اینکه حس خوبی داری خیلی خوب است اما مابقی اطلاعاتی که میدهید بی تردید درست نیست البته لاکچری بوذن اپل غیر قابل انکار است ولی حتی در شرایط مساوی سخت افزاری  اپل 7% کندتر از پی سی است و بسیاری از نرم افزارهای کار مالتی مدیا با آن عملکرد مطلوبی ندارند و اپل از ساپورت بسیاری از کدک های رایج مثل XAVC عاجز است

دوست عزیز فکر می کنم متوجه منظورم نشدید،من صحبتم بین لپ تاپ ها بود،وگرنه همه میدونن pc حرف اول رو میزنه برای کارهای گرافیکی،حتی اگه سخت افزار های روز رو هم نداشته باشه...

در کامنت های بالاتر هم گفته بودم پی سی خوبی دارم و ازش هم راضی ام،همین الان هم اگه پروژه سنگینی داشته باشم خروجی شو میسپارم به پی سی :)،اصلا راضی نیستم لپ تاپم یه کار یه ساعته یا بیشتر رو چند بار پشت هم اکسپورت بگیره :):) .   :index_026::index_026:

media پسندیده است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در

• 0

منم لپ تاپ را عرض می کنم گرامی شما براحتی لپ تاپ هایی با کارت گرافیک  کوادرو  پیدا می کنی گه از ملزومات نرم افزارهای اصلاح رنگ هستند ولی در apple به دلیل مشکلاتی که با کمپانی Nvidea و انحصار طلبی هایش وجود دازد این ممکن نیست یعنی در َapple خیلی ساده باید با Speed grade خداحافظی کنی  . مک بوک ها در مقابل این لپ تاپ گریه خواهند کرد خودم به شخصه آن را تست کرده ام در برنامه ریزالو پرفورمنسش عالی بود

لپ تاپ استوک HP Elitebook 8770w (فوق حرفه ای)

خرید لپ تاپ فوق حرفه ای HP Elitebook 8770 غول 17 اینچی گرافیک و طراحی

CPU : Core i7 3720QM (3rd Generation) 6MB Cache

RAM : 16GB DDRlll ( 4 Slot / Max 32GB )

Hard Disk : 1.0 TB  Sata

Graphic : Quadro K4000  4GB Dedicate DDR5 256Bit Shared to 12 GB ! 

Display : 17.3 " FULL-HD  1920x1080

Optical Drive : DVD Writer LightScrib

کانفیگ بالاتر این دستگاه با رم 32 گیگابایت و هارد 1.0 ترابایت + 128 گیگابایت SSD
3.300.000 تومان

1 Express Card 54mm, 3 USB 2.0, 2 USB 3.0 / 3.1 Gen1, 1 Firewire, 1 VGA, 1 DisplayPort, 1 Kensington Lock, 1 eSata, 1 Docking Station Port, Audio Connections: separate audio in/out, Card Reader: SD, SDHC, SDXC, MMC, MMC+, 1 SmartCard, 1 Fingerprint Reader

Intel 82579LM Gigabit Network Connection (10/100/1000MBit), Intel Centrino Advanced-N 6205 (a/b/g/n), Bluetooth Broadcom 4.0

Webcam: 720p 
Weight : 3.92 Kg

Trance پسندیده است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در

• 0
در ۱ ساعت قبل، media گفته است :

منم لپ تاپ را عرض می کنم گرامی شما براحتی لپ تاپ هایی با کارت گرافیک  کوادرو  پیدا می کنی گه از ملزومات نرم افزارهای اصلاح رنگ هستند ولی در apple به دلیل مشکلاتی که با کمپانی Nvidea و انحصار طلبی هایش وجود دازد این ممکن نیست یعنی در َapple خیلی ساده باید با Speed grade خداحافظی کنی  . مک بوک ها در مقابل این لپ تاپ گریه خواهند کرد خودم به شخصه آن را تست کرده ام در برنامه ریزالو پرفورمنسش عالی بود

لپ تاپ استوک HP Elitebook 8770w (فوق حرفه ای)

خرید لپ تاپ فوق حرفه ای HP Elitebook 8770 غول 17 اینچی گرافیک و طراحی

CPU : Core i7 3720QM (3rd Generation) 6MB Cache

RAM : 16GB DDRlll ( 4 Slot / Max 32GB )

Hard Disk : 1.0 TB  Sata

Graphic : Quadro K4000  4GB Dedicate DDR5 256Bit Shared to 12 GB ! 

Display : 17.3 " FULL-HD  1920x1080

Optical Drive : DVD Writer LightScrib

کانفیگ بالاتر این دستگاه با رم 32 گیگابایت و هارد 1.0 ترابایت + 128 گیگابایت SSD
3.300.000 تومان

1 Express Card 54mm, 3 USB 2.0, 2 USB 3.0 / 3.1 Gen1, 1 Firewire, 1 VGA, 1 DisplayPort, 1 Kensington Lock, 1 eSata, 1 Docking Station Port, Audio Connections: separate audio in/out, Card Reader: SD, SDHC, SDXC, MMC, MMC+, 1 SmartCard, 1 Fingerprint Reader

Intel 82579LM Gigabit Network Connection (10/100/1000MBit), Intel Centrino Advanced-N 6205 (a/b/g/n), Bluetooth Broadcom 4.0

Webcam: 720p 
Weight : 3.92 Kg

صرفا بخاطر نرم افزار های اصلاح رنگ و یا یک برند سخت افزاری نمیشه گفت مک بوک ها به گریه خواهند افتاد- فراموش نکنیم اپل برا سیستم هاش نرم افزار اختصاصی تدوین و موشن گرافی ساخته،یه جورایی جز پیشگامانه(فاینال کات پرو-اپل موشن-کمپرسور) و تو صنعت سینما خصوصا هالیوود کسانی مثل برادران کویین اثارشونو با این نرم افزار ها تدوین می کردند،حتی شرکت ادوبی هم با این کمپانی در حال هماهنگ سازی هایی است.

مطلبی در نت در خصوص مدلی که معرفی کردید خوندم اینکه میشه بهش سخت افزار های جدید اضافه کرد(در واقعه قطعاتش قابل تعویض هستند) این از نظر من یک نقص به حساب میاد.این دیگه لپ تاپ نیست،اینکه بخوای با اومدن سخت افزار های جدید اونارو به سیستمت اضافه کنی....خیلی مضحکه.

قبول دارم اپل سیاست های خودش رو داره،اینکه میگه همینه که هست،هرچی ما دلمون بخواد رو سیستم می بندیم و قیمتشم هرچه قدر بگیم همونه،ولی کیفیتشون رد خور نداره....لپ تاپ سال ۲۰۰۰ دیدم یکی از اشناها داره،هنوزم عین برق و باد کار میکنه اخ نگفته... اینش خوبه،اینکه زمان میگذره ولی دستگاه همچنان کارایی داره...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در

• 0

در پیشگام بودن اپل شکی نیست اما باید دید گام های امروزش را چگونه بر می دارد. اپل دیگر حامی گرافیست ها و ادیتور ها و انیماتور ها نیست . آنها روی موبایل و دیوایس و سود بیشتر و حداکثر استفاده از برند مانور میدهند و آن محصولات با کیفیت 15 سال پیش را دیگر تولید نمی کنند . قطعان الان همان قطعات پی سی هستند در واقع WORKSTATON های HP هم به لحاظ قیمت و هم به لحاظ کیفیت در رده بالاتری هستند . حالا این که برادران کویین با این نرم افزار ها کار می کردند هم دلیل نمیشود وقتی من فایل های دوربینم Sony a7s )در اپل نمی توانم ادیت کنم چه اهمیتی دارد  چه کسی چه کرده و چه می کند از آن طرف هم ده ها نرم افزار در PC هست که در اپل نیست به دلیل محدودیت ها و آپدیت نشدن سیستم عامل اپل حال آنکه فاینال کات و موشن آن جلال و جبروت گذشته را ندارند البته باز هم می گویم لاکچری و قدرت تاثیر گذاری روی مشتری کما فی السابق از مزیای اپل داشتن هست

Twitch Plug-in Compatibility
Windows: After Effects 6.5+

Mac: After Effects 7.0+

3rd Party Plug-in Support:
Programs not listed may not be compatible with the Twitch plug-in. Final Cut Pro and Motion compatibility is not currently supported. We will likely port Twitch in the future but the new intel Macs no longer Support native After Effects Plug-ins and will require special development.

parvizxp پسندیده است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در

• 0
در ۱ ساعت قبل، media گفته است :

Trance و parvizxp پسند شده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری