رفتن به مطلب
انجمن تایم کد
  • 0
shoueib

سیستم مورد نیاز افترافکت

سوال

با سلام و احترام.

لطفا در خصوص انتخاب سیستم برای کار با افتر افکت (و سایر برنامه ها مثل پریمیر و ادیوس و ...) چه از نظر سیستم عامل و چه از نظر سخت افزار توضیحاتی ارائه بفرمایید.

با سپاس پیشاپیش

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

29 پاسخ به این سوال تا کنون داده شده است

Recommended Posts

• 0

سیستم چی پیشنهاد میدید ؟

دوستان سلام

بین این 3 سیستم کدام رو می پسندید ؟

نرم افزارهای کاری : افتر افکت و خانواده ادُبی - سینما فوردی - 3D max

حوزه کاری ام ( موشن گرافیک و انیمیشن )

ممنون اگر بصورت کارشناسانه راهنمایی کنید .

سیستم شماره 1
سیستم اول بر پایه اینتل چیده شده و از سیستمهای خانواده Dell Precision هست ( ورک استیشن از نسل Xeon )

Cpu : Intel Xeon Processor E5-1650 - 12M Cache 3.20 GHz -6 Core - 12 Threads
Ram : 32GB DDR3 ECC
Hard Disk : 2.0 Tb

VGA: NVIDIA PNY Quadro 4000 2G - DDR5 256bit - Share to 10Gb

سیستم شماره 2
سیستم دوم نیز بر پایه اینتل هست از نسل 7 و سوکت 1151 و خانواده Kaby Lake :

Mainboard: ASUS PRIME Z270-P LGA1151 Z270
CPU : Intel Core i7-7700K Kaby Lake
Cooling CPU : Cooler Master Liquid Lite 120
Ram :16G 4x4 ADATA XPG Z1 DDR4 2400Mhz CL16 Quad Channel
Power : Cooler Master V650 80Plus Gold Full Modular PSU
Case : GREEN Z4 ASTIAK
VGA :ASUS EX-GTX1050TI-O4G – Cuda 768

سیستم شماره 3

سیستم سوم بر پایه AMD هست و از نسل Ryzen که البته نمیدوم مناسب کار با و نرم افزار های 3D هست یا نه !! و سوکت AM4 هست

CPU : AMD RYZEN 5 1600X - 6 Core /12 Threads - 3.6 GHz (4.0 GHz Turbo) - Socket AM4 - 16MB Cache
Cooling CPU : Cooler Master Liquid Lite 120
Minboard : Asus PRIME X370-PRO AMD AM4
Ram : Geil Evo Potenza 16GB 8GBx2 3200Mhz CL16
Power :Corsair VS650 w
Case : DeepCool DUKASE Black V3 Case
VGA : Asus Expedition GTX 1050 Ti 4GB – 768 Cuda – 128bit

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0

سلام من هیچ کدام از این سه سیستم رو پیشنهاد نمی کنم بودجه تان را بفرمایید . تا نظر شخصی خودم را بگوییم .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
در در 1396/05/17, 02:43:16، media گفته است :

سلام من هیچ کدام از این سه سیستم رو پیشنهاد نمی کنم بودجه تان را بفرمایید . تا نظر شخصی خودم را بگوییم .

سلام دوست عزیز و سپاسگذارم از پیگیری شما .

متاسفانه دوستان در انجمن خیلی فعال نیستند . من خیلی منتظر پاسخ بودم .

با این حال . ممنون

بودجه تقریبی من فقط برای کیس ( بدون هارد و درایو نوری ) حدود 5 میلیون هست .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
در در 1396/05/20, 23:10:14، petzl گفته است :

سلام دوست عزیز و سپاسگذارم از پیگیری شما .

متاسفانه دوستان در انجمن خیلی فعال نیستند . من خیلی منتظر پاسخ بودم .

با این حال . ممنون

بودجه تقریبی من فقط برای کیس ( بدون هارد و درایو نوری ) حدود 5 میلیون هست .

سلام من سعی می کنم از معرفی قطعات خاص  پرهیز کنم ولی پیشنهاد میدهم حتی الامکان سیستم متوازنی از لحاظ قطعات تهیه بفرمایید .اول از همه پاور . به نظر من تامین برق بدون نوسان برای یک سیستم خیلی مهم است . حتما" یک پاور برند که اصالت آن از طریق فضای مجازی قابل تایید و ریجستر باشد تهیه نمایید پیشنهاد من کولر مستر است  EVGA  هم بدک نیست .می توانید تا سقف حتی 1 میلیون تومان هم برای پاور در نظر بگیرید. فکر می کنم هزار وات یا بیشتر مناسب باشد .من متوجه شده ام باکس های گرانقیمت تنها به دلیل بهره مندی از پاور های خوب عمر طولانی دارند. بزرگترین گارانتی برای سیستم شما پاور است پس از پاور می رسیم به کارت گرافیک . متاسفانه شرکت اندویا برای اینکه ادیتور ها را مجبور کند کارت های گرانقیمت کوادرو را خریداری کنند GTXهای جدید   را با ورژن کودای مناسب عرضه نمی کند لذا هوشمندانه است کارت گرافیک را دست دوم از گرافیک های نسل قبل تهیه بفرمایید که به ترتیب  از چپ به راست ....Titan_ GTX780TI__GTX780_GTX690_GTX770..... مناسب هستند اگر میخواهید 4K کار کنید حتما" گرافیکی تهیه کنید که حداقل 4 گیگ یا ترجیحا" بیشتر  رم DDR5 داشته باشد .اگر هم مصر به استفاده از گرافیک های نسل جدید هستید شاید بهترین گزینه 1070 باشد که در هر صورت من آنرا پیشنهاد نمی دهم اما برای CPU به نحوی که از لحاظ قیمتی بالانس مناسبی داشته باشد بهترین گزینه که هم قدرت کافی دارد هم از نظر قیمتی به تعادل رسیده باشد من Intel Core i7-7700K Kaby Lake  را پیشنهاد میدهم که یک  گرافیک قدرتمند هم در درون خودش دارد برای خنک کننده پردازنده هم Cooler Master MasterLiquid Lite 120  مناسب است و به نسبت قیمت راندمان خوبی دارد . مادر برد هم چیزی شبیه ASUS PRIME Z270-P LGA1151 Z270  متناسب خواهد بود  از نظر قیمت و راندمان .رم هم حداقل 16 گیگ ِِDDR4 تهیه بفرمایید کیس هم به سلیقه خودتان فقط 'گردش مناسب هوا را در نظر داشته باشید اما نکته مهم سرعت هارد است تلاش کنید با استفاده از هارد های SSD - Nas و ارایش RAID0  به سرعتی بالای 1000 مگ بر ثانیه برسید و اشتباه رایج دوستان که فقط سرعت بالای هارد برای سیستم عامل و برنامه ها در نظر می گیرند نکنید. سرعت هارد  محل ذخیره راش ها و خروجی به مراتب مهم تر از سرعت سیستم عامل و برنامه ها هست . پیشنهادات فوق صرفا" نظر شخصی من است و بر اساس تجربه و نیاز من می باشد. برای خرید قطعات حتما" نظر دیگران را هم جویا شوید. موفق و پیروز باشد .

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری