رفتن به مطلب
انجمن تایم کد
  • 0
Trance

نوار سیاه بالا و پایین تصویر(اسکوپ)

سوال

سلام

قسمت سیاه بالا و پایین تصویر که در زیبایی تصویر فیلم های سینمایی نقش بسزایی دارند،چطوری بوجود میان-آیا فرمت خاصی برای خروجی گرفتن وجود داره یا اینکه در مرحله تدوین این مقدار سیاهی در تصویر لحاظ میشود؟

پ ن : تصویر مربوط به فیلم شرم (shame) ساخته استیو مک کوئین می باشد که یکی از فیلم های زیبای سینماست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

3 پاسخ به این سوال تا کنون داده شده است

Recommended Posts

• 0
در در 1396/04/18, 22:29:51، Trance گفته است :

سلام

قسمت سیاه بالا و پایین تصویر که در زیبایی تصویر فیلم های سینمایی نقش بسزایی دارند،چطوری بوجود میان-آیا فرمت خاصی برای خروجی گرفتن وجود داره یا اینکه در مرحله تدوین این مقدار سیاهی در تصویر لحاظ میشود؟

پ ن : تصویر مربوط به فیلم شرم (shame) ساخته استیو مک کوئین می باشد که یکی از فیلم های زیبای سینماست

به این سیاهی بالا و پایین نوار اسکوپ می گن.

هم میشه در تدوین اضافه بشه. و هم حاصل فیلم برداری با دوربین های پرده عریض هستند باشه.

در مورد تدوینش، اصولیش این هست که در زمان فیلم برداری همین حاشیه رو روی ویزور با چسب ایجاد کنید که تصویربردار قاب بندی رو بر اساس اون ببنده.

بعد در تدوین این نوار رو بالا و پایین تصویر میندازید.

فقط توجه داشته باشید نوار ک روی lcd دوربین می زنید، هر یک میلیش برابر با یک یا چند سانت در صفحه مانیتورتون میشه. پس بیش از حد چسب رو ضخیم نگیرید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
در 11 ساعت قبل، Mohammad.Reza گفته است :

به این سیاهی بالا و پایین نوار اسکوپ می گن.

هم میشه در تدوین اضافه بشه. و هم حاصل فیلم برداری با دوربین های پرده عریض هستند باشه.

در مورد تدوینش، اصولیش این هست که در زمان فیلم برداری همین حاشیه رو روی ویزور با چسب ایجاد کنید که تصویربردار قاب بندی رو بر اساس اون ببنده.

بعد در تدوین این نوار رو بالا و پایین تصویر میندازید.

فقط توجه داشته باشید نوار ک روی lcd دوربین می زنید، هر یک میلیش برابر با یک یا چند سانت در صفحه مانیتورتون میشه. پس بیش از حد چسب رو ضخیم نگیرید.

با تشکر از محمدرضای عزیز-ی نکته یادم رفته بود بالا توضیح بدم این بود که در خصوص اینکه زمان تصویربرداری اینکار رو انجام میدن خبر داشتم اما روی میز تدوین تاحالا انجامش نداده بودم-بنظر خودم بهتره ک از همون ابتدا موقع تصویربرداری لحاظ بشه  چون همونجور ک گفتی قاب بندی بر اساسش شکل میگیره-اینکه رو میز تدوین نوار سیاه اضافه بشه باعث میشه کمی از قاب خورده بشه که بعضی جاها جالب از آب در نخواهد اومد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
  • 0
در ۱ ساعت قبل، Trance گفته است :

با تشکر از محمدرضای عزیز-ی نکته یادم رفته بود بالا توضیح بدم این بود که در خصوص اینکه زمان تصویربرداری اینکار رو انجام میدن خبر داشتم اما روی میز تدوین تاحالا انجامش نداده بودم-بنظر خودم بهتره ک از همون ابتدا موقع تصویربرداری لحاظ بشه  چون همونجور ک گفتی قاب بندی بر اساسش شکل میگیره-اینکه رو میز تدوین نوار سیاه اضافه بشه باعث میشه کمی از قاب خورده بشه که بعضی جاها جالب از آب در نخواهد اومد

کلا خیلی در سلیقه من نیست این اسکوپ تحمیلی!

بدرد ویدئو کلیپ می خوره. ولی برای سینما، در صورتی که با دوربین های پرده عریض فیلمبرداری شده باشه، جواب میده.

شاهکارش هم زمانی میشه که سالن سینما هم پرده عریض باشه.

وگرنه در حالت عالی اینکه اسکوپ رو بیشتر از قطع معمول فیلم کنیم، آنطور که باید حس عریض بودن قاب رو القا نمی کنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری