Mohammad.Reza

آموزش نصب ESXi از طریق LARA در دیتا سنتر هتزنر

73 پست در این موضوع قرار دارد

ارسال شده در

همونطور که میدونید توی هتزنر ESXi  به صورت اتوماتیک نصب نمیشه و شما باید بابتش 20 یورو بپردازید. شاید پول بحقی باشه ولی واسه ما ایرانی ها اسمش پول زوره.
به کمک این آموزش می تونید به راحتی خودتون ESXi رو نصب کنید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ارسال شده در

حالا این نرم افزار ، چی هست ؟؟؟؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در

حالا این نرم افزار ، چی هست ؟؟؟؟

نرم افزار که نه، بهتره بگیم کنسول. به زبان ساده امکاناتی رو برای شما فراهم میکنه، انگار که توی دیتا سنر جلوی سرورتون نشستید و حالا میخواید مجازی ساز مورد نظرتون رو نصب کنید.

Nasrin پسندیده است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در

من ی مشکل دارم مطرح کردم داخل این ادرس

دوست عزیز(مدیر) منتظر پاسختم زود بیا

============================================

سلام من ی مشکل دارم داخل اموزش
من وقتی ک ایزو رو مانت کردم و روی دکمه کنترل یف دیلیت زدم
مستقیم نرفت رو ایزو
بعد شما گفتید داخل اموزش ک ک سرور رو ریست کنید و در صحفه اول بوت کدوم رو اختصاص داده ب بوت منو
حالا 2 سوال دارم
وقتی ک پنل سرور رو ریست دادم
حالا صحفه اول بوت کجاست ک ببنم چ دکمه ای اختصاص داده ب بوت منو
بعد مثلا فهمید f11 هس بعد این f11 رو تند تند کجا بزنم یعنی روش کلیک کنم درپنل هتزنز یا kvm
مشکل فوریه میشه ب دو سوال سریع جواب بدید؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در

ببخشید من مانت کردم
بعد دکمه کنترل شیف دیلیت هم کار می کرد
اما وقتی می زدم روش چیزی را نمی اورد بعد گفتن ریست کن سرور و ببین دکمه بوت منو چیه و تند تند بزن
1.میشه دقیق بگی اولا از کجا بفهمم دکمه بوت منو چیه و بعد ک فهمیدم در kvm بزنم؟
2. بعد شما گفتید بعد مانت و ریستارت: منظورت اینه بعد اینکه ایزو رو مانت کردم بیام سرور ریست بدم(اگه ریست ندم چی میشه) و بعد f11 بزنم
دادا میشه تک تک ب دو سوالم جواب بدی
یعنی قسمت ب قسمت جواب بدی 
ممنون
جواب کامل و ساده باشه خوبه
دوست عزیز من براین تند تند اپدیت می کنم اینه ک مشکلم فوریه
و وقت لارام داره تموم میشه خودت بهتر میدونی
اگه جواب سوالای بالا رو تک تک بدی (کامل باشه جواب) ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در

ببخشید من مانت کردم
بعد دکمه کنترل شیف دیلیت هم کار می کرد
اما وقتی می زدم روش چیزی را نمی اورد بعد گفتن ریست کن سرور و ببین دکمه بوت منو چیه و تند تند بزن
1.میشه دقیق بگی اولا از کجا بفهمم دکمه بوت منو چیه و بعد ک فهمیدم در kvm بزنم؟
2. بعد شما گفتید بعد مانت و ریستارت: منظورت اینه بعد اینکه ایزو رو مانت کردم بیام سرور ریست بدم(اگه ریست ندم چی میشه) و بعد f11 بزنم
دادا میشه تک تک ب دو سوالم جواب بدی
یعنی قسمت ب قسمت جواب بدی 
ممنون
جواب کامل و ساده باشه خوبه
دوست عزیز من براین تند تند اپدیت می کنم اینه ک مشکلم فوریه
و وقت لارام داره تموم میشه خودت بهتر میدونی
اگه جواب سوالای بالا رو تک تک بدی (کامل باشه جواب) ممنون

سلام

1- اولا اگه دکمه الت کنترل دلیت رو می زنید و سیستم ریست نمیشه، به تیکت بزنید به هتزنر بگید کیبورد کار نمیکنه لطفا کنسول رو ریست کنن. بعد چند دقیقه این کار رو انجام میدن و شما مجدد تست کنید.

1- دکمه بوت منو توی هر مادربردی فرق میکنه. معمولا وقتی سیستم داره بوت میشه پایین صفحه میزنه چه دکمه ای هست. اما بهرحال میتونید تیکت بزنید بگید دکمه بوت مادربرد من چیه.

2-شما اول مانت می کنید. بعد ریست میکنید. میرید توی بوت منو. و ایزو esxi رو انتخاب میکنید که سیستم با اون بوت بشه. طبیعیه اگه ری استارت نکنید هیچ اتفاقی نخواهد افتاد!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در

یعنی زمانی ک من  بعد مانت ایزوو روی دکمه کنترل شیف دیلیت بزنم باید ریست بشه درست؟ تا اینجا درس؟

بعد اگه ریست شد باید بره روی ایزو صحفه نصب بیاد تا اینجا درست؟

بعد اگه صحفه نصب نیاورد من برم از پنل هتزنز ریست بدم بعد  و بعد بفهمم دکمه بوت منو چیه و تند تند در kvm بزنم درست؟

تا دیواس رو تغیرر بدم تا اینجا درس؟

بعد من ایزو رو از روی درایو d  سرور مجازیم انتخاب کردم دیوایسم چی میشه؟ میشه سی دی رم یا هارد؟

میشه تک تک چواب بدید 

اگه از این اموزشتون فیلم تهیه بکردید بهتر بود یا حداقل(فیلم از ریست کردن سرور و فهمیدن دکمه بوت منو و اینا 

==============================================

ممنون میشم تک تک جواب بدید

اولا شما میگید دکمه بوت منو رو موقع اینکه سیستم داره بوت میشه نشون میده ...این بوت شدن کجا صورت میگیره زمانی ک از پنل بزنیم ریست ...بعد مراحل ریست شدن کجا نشون می ده ک بفهمم دکمه بوت منوم چیه

عنی زمانی ک من  بعد مانت ایزوو روی دکمه کنترل شیف دیلیت بزنم باید ریست بشه درست؟ تا اینجا درس؟

بعد اگه صحفه نصب نیاورد من برم از پنل هتزنز ریست بدم بعد  و بعد بفهمم دکمه بوت منو چیه و تند تند در kvm بزنم درست؟

بعد من ایزو رو از روی درایو d  سرور مجازیم انتخاب کردم دیوایسم چی میشه؟ میشه سی دی رم یا هارد؟

میشه تک تک چواب بدید 

اگه از این اموزشتون فیلم تهیه بکردید بهتر بود یا حداقل(فیلم از ریست کردن سرور و فهمیدن دکمه بوت منو و اینا 

==============================================

ممنون میشم تک تک جواب بدید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در

دوست عزیز مشکل شما اینه مراحل رو به ترتیبی که در اموزش گفته شد نمیری. 

دقت کنید. اول شما درخواست لارا میدی. درست؟ لارا که فعال شد میری تو کنسول KVM. که باهاش بتونی صفحه مانیتور سیستم ت(همون سرورت) رو ببینی.

خب اولین کار اینه اون دکمه ctrl-alt-delete رو بزنی. اگه سیستم ریست شد میری مرحله بعد. اگه دکمه رو زدی و ریسیت نشد یه تیکت میدی هتزنر میگی لارا مشکل داره و کیبورد رو نمیخونه. لطفا یه بار کنسول رو ریست کنید.

پس دقت کن. اول باید اون دکمه درست عمل کنه. بعد که عمل کرد. ایزو رو مانت می کنی. ریست میدی. f11 پشت هم میزنی.

اینجا یکم دردسر داری. چون ممکنه بعلت سرعت پایین نت f11 دیر عمل کنه و وارد بوت نشه. واسه همین اگه نرفت توی منو بوت. دوباره ریست میکنی و باز f11.

اینقدر اینکار رو میکنی تا منو بوت میاد بالا.

حالا توی منوی بوت بسته به مادربردت و ورژن بایوس باید یکدوم رو انتخاب کنی که ایزو بوت بشه. اگه نمیدونی کدوم رو بزنی مجبوری مثلا 5 تا گزینه هست. هر بار یکیش رو انتخاب کنی ببینی اخر سر کدومش میره تو esxi.

اینم یادش باشه. بعضی وقت ها ایزو رو بوت نمیکنه. و قاط میزنه. بهتره vps که ایزو رو توش داری هتزنر باشه تا دردسرت کمتر باشه.

مراحل بالا رو برو مشکلت حل میشه.

ولی جواب سوالات:

اولا شما میگید دکمه بوت منو رو موقع اینکه سیستم داره بوت میشه نشون میده ...این بوت شدن کجا صورت میگیره زمانی ک از پنل بزنیم ریست ...بعد مراحل ریست شدن کجا نشون می ده ک بفهمم دکمه بوت منوم چیه

شما سیستم خونت ریست میشه چطوری می فهمی ریست میشه؟! سرور هم همونه دیگه. یه صفحه مشکی میاد و بعدش هم مشخصات بایوس و...

عنی زمانی ک من  بعد مانت ایزوو روی دکمه کنترل شیف دیلیت بزنم باید ریست بشه درست؟ تا اینجا درس؟

بله

نخیر. شما ریست کنی . باید f11 رو پشت هم بزنی بری تو منوی بوت. بعدش از منوی بوت ایزو رو انتخاب کنی.

ببین وقتی دکمه ctrl alt delete  کنسول kvm کار نکنه میری از پنل ریست میدی. وگرنه اگه از خود کنسول ریست میشه دیگه به پنل نیاز نداری.

تو توضیحات بالا گفتم تو هر مادربردی فرق میکنه. اگه مطمئن نیستی باید تک تک گزینه های بوت منو رو تست کنی ببینی اخر سر کدومشون باعث میشه ایزو بوت بشه.

بعدم دقت کن لارا رو در روز بیشتر از یک بار سفارش ندی که سر ماه فاکتور های هتزنر غافل گیرت نکنه!

میشه تک تک چواب بدید 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در

پس یعنی زمانی ک من ایزو رو مانت کردم روی دکمه کنترل شیف دیلیت بزنم تا ریست شه_درست؟

زمانی ک ریست شد با زدن دکمه کنترل شیفت دیلیت بعد در حین ریست تند تند اف 11 بزنم درست؟

بعد از اونجا دیواس انتخاب کنم درست ؟

ب احتمال قوی دیوایس چیه از درایو سرور مجازی انتخاب کردم درس؟

=========

ایا زمانی ک میزن روی دکمه کنترل شیفت دیلیت و کار نمی کنه از پنل هتزنز ریست بدم و در حین ریست من در kvm  اف 11 بزنم میشه ؟ این روش با روش بالا فرقش چیه (اگه اینطوری بشه ک دیگه نیاز ب تیکیت دادن ب دیتاسنتر نیست!!!؟)

=======

شما در اموزشتون گفتید بعد اینکه کنترل شیف زدید اگه رفت مستقیم روی صحفه نصب sxi که هیچ و از مرحله 8 ادامه میدی .....اگه نرفت ریست بدم +اف11...پس من برای اولین بار چیکار کنم یعنی بعد اینکه دکمه کنترل شیف دیلیت زدم بار اول اول ببینم میره رو صحفه نصب اگه نرفت ی بار دیع امتحان کنم و این بار در حین ریست (از طریق دکمه کنترل شیفت دیلیت) اف 11 بزنم ....اینا رو ک گفتم درس؟

=================================

شرمنده بازم ب خاطر امانپتور بودنم ممنون میشم  تک تک جواب بدی ب همشون تا مشکلم حل شه(بازم تشکر می کنم ب سبب همکاریتون و کمکتون) بازم سفارش می کنم ب تک تکشون جواب بدی ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در

پس یعنی زمانی ک من ایزو رو مانت کردم روی دکمه کنترل شیف دیلیت بزنم تا ریست شه_درست؟

بله

زمانی ک ریست شد با زدن دکمه کنترل شیفت دیلیت بعد در حین ریست تند تند اف 11 بزنم درست؟

بله

بعد از اونجا دیواس انتخاب کنم درست ؟

بله

ب احتمال قوی دیوایس چیه از درایو سرور مجازی انتخاب کردم درس؟

اگر به منوی بوت مادربرد اشنایی ندارید باید تست کنید ببینید کدوم ایزو رو بوت میکنه

=========

ایا زمانی ک میزن روی دکمه کنترل شیفت دیلیت و کار نمی کنه از پنل هتزنز ریست بدم و در حین ریست من در kvm  اف 11 بزنم میشه ؟ این روش با روش بالا فرقش چیه (اگه اینطوری بشه ک دیگه نیاز ب تیکیت دادن ب دیتاسنتر نیست!!!؟)

فرقش اینه وقتی اون دکمه کار نمیکنه معمولا اف 11 هم کار نمیکنه. بهمین دلیل بهتره بگید کنسول رو یه ریست بدن. هر بار لارا میگیری یه بار بگی ریست کنن کافیه.

=======

شما در اموزشتون گفتید بعد اینکه کنترل شیف زدید اگه رفت مستقیم روی صحفه نصب sxi که هیچ و از مرحله 8 ادامه میدی .....اگه نرفت ریست بدم +اف11...پس من برای اولین بار چیکار کنم یعنی بعد اینکه دکمه کنترل شیف دیلیت زدم بار اول اول ببینم میره رو صحفه نصب اگه نرفت ی بار دیع امتحان کنم و این بار در حین ریست (از طریق دکمه کنترل شیفت دیلیت) اف 11 بزنم ....اینا رو ک گفتم درس؟

بله

دوست عزیز درکل سوال هاتون نشون میده به سخت افزار و تنظیمات مادربرد زیاد اشنایی ندارید. من قصد ندارم مثل دوستان هاستینگی سریع بگم چرا مستقل گرفتی و...

ولی بنظرم شما اگه میخوای مستقل هم بگیری هاستینگ هایی بودن که کانفیگ اولیه رو انجام بدن. دسترسی پنل رو هم بهت بدن. خوبیش اینه مدریت ابیوز ها با اونها می شد نه شما. الان سرور رو میاری بالا دو روز دیگه یه ابیوز میده. ابیوز هر سروری هم ممکنه متفاوت باشه. اونجا دیگه کسی نیست کمکت کنه.

این رو از این بابت گفتم که اگه سایت جدی روی این سرور میخوای راه بندازی یه نیم نگاهی هم به مسائل بعدش هم داشته باش.

بهرجهت بعد نصب esxi5.1 پیشنهاد میشه اپدیت کنی به 5.5 فقط یادت نره قبل اخرین ریست درایور شبکه رو نصب کنی

موفق باشی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در

قبل اخرین ریست چی . برای چی  درایو شبکه رو نصب کنم و چطوری 

من ک گفتم اماتورم

داداش نمی تونی ی فیلم اموزشی هم تهیه کنی در نصب esxi?

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در

درایور کارت شبکه رو باید نصب کنی چون مادربرد های هتزنر از 5.1 به بالا رو ساپورت نمیکنه. در صورتی که ارتقا بدی به 5.5 و درایور رو نصب نکنی مجازی سازت بعد اولین ریست دیگه بالا نمیاد.

جالا اینکه چطوری اپدیت کنی رو در یه آموزش دیگه توضیح میدم. حتما.

ولی از من میشنوی اگه آماتوری فعلا مستقل از دیتا سنتر سرور تهیه نکن. یهو یه ابیوز میگیری نمیدونی چکارش کنی، سرورت رو می بندن همه دیتا هات میره رو هوا.

mehdiershadi پسندیده است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در

داداش ی سوال 

شما گفتید موقع نصب esxi من رمز نزنم بعدا بزنم 

اگه من رمز نزنم و رو اینتر بزنم بعد موقع ورود با vmware vsphere   در قسمت رمز چی بزنم ؟

2. بعد رمز از کجا تغییر بدم دقیق بگی

3.نصب و کانفینگ روتر رو هم بزار

4.ارتقا esxi رو زود بزاری ممنون

5.داداش من بعد اینکه ایزو رو مانت کردم روی کنترل شیف دیلیت بزنم بعد ک داره ریست میشه من اف 11 رو سریع بزنم و دیواس مورد نظر انتخاب کنم درس؟

6.داداش می گم از کدوم قسمت هتزنز دقیق تیکیت بدم شرمنده میشه متن انگلیسی رو بدی برا ریست kvm تا دکمه کنترل شیف دیلیت کار کنه

داداش بازم ممنون اولا ب خاطر اموزشت دوما ب خاطر کمکی ک می کنی ممنون میشم ممنون میشم ب هر 6 مورد جواب بدی جواب کامل....یک دنیا ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در

داداش شما یک جمله گفتید ((شما اول مانت می کنید. بعد ریست میکنید. میرید توی بوت منو. و ایزو esxi رو انتخاب میکنید که سیستم با اون بوت بشه. طبیعیه اگه ری استارت نکنید هیچ اتفاقی نخواهد افتاد!)) منظورتون چیه از اینکه میگید میرید تو بوت منو  و ایزو esxi رو انتخاب کنید......ایزو Esxi چیه منظورت ازش چیه

داداش ی سوال 

7.

شما گفتید موقع نصب esxi من رمز نزنم بعدا بزنم 

اگه من رمز نزنم و رو اینتر بزنم بعد موقع ورود با vmware vsphere   در قسمت رمز چی بزنم ؟

2. بعد رمز از کجا تغییر بدم دقیق بگی

3.نصب و کانفینگ روتر رو هم بزار

4.ارتقا esxi رو زود بزاری ممنون

5.داداش من بعد اینکه ایزو رو مانت کردم روی کنترل شیف دیلیت بزنم بعد ک داره ریست میشه من اف 11 رو سریع بزنم و دیواس مورد نظر انتخاب کنم درس؟

6.داداش می گم از کدوم قسمت هتزنز دقیق تیکیت بدم شرمنده میشه متن انگلیسی رو بدی برا ریست kvm تا دکمه کنترل شیف دیلیت کار کنه

داداش بازم ممنون اولا ب خاطر اموزشت دوما ب خاطر کمکی ک می کنی ممنون میشم ممنون میشم ب هر7 مورد جواب بدی جواب کامل....یک دنیا ممنو

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در

سلام. وقتی رمزی تعیین نمیکنید. در نتیحه موقع ورود هم رمزی وارد نمی کنید.

تغییر رمز هم از توی vsphere  از سربرگ کانفیگ انجام میشه.

مابقی سوال هاتون هم تکراری هست و جوابش رو در بالا چندین بار دادم!

تیکت رو با این متن بزنید

mehdiershadi پسندیده است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در

من این قسمت تیکیت رو پیدا نمی کنم در هتزنز.  میشه بگی. دقیقا کجاست

داداش سوال دوم اینک. که. میشه برا. بار   آخر فرق ریست از پنل با ریست از kvmبگی تورو خدا جواب بده

داداش سوال دوم اینک. که. میشه برا. بار   آخر فرق ریست از پنل با ریست از kvmبگی تورو خدا جواب بده

داداش وقتی این تیکیت رو فرستادم بعد چند مدتی kvm رو ریست میدن باید موقعی هم که اونا ریست میدن من داخل  kvmباشم یا ن؟ 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در

??????????

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در

وقتی لارا رو سفارش میدی یه ایمیل بهت میزنه. به همون ایمیل متن بالارو reply کن.

ریست پنل یعنی سرورت ریست میشه. یعنی کامپیوتر ریست میشه.

ریست kvm ، کنسول KVM رو ریست میکنه. یعنی همون کنسولی که باهاش میتونی صفحه سیستمت رو ببینی.

داداش وقتی این تیکیت رو فرستادم بعد چند مدتی kvm رو ریست میدن باید موقعی هم که اونا ریست میدن من داخل  kvmباشم یا ن؟ 

خودشون بهت ایمیل میدن و میگن ریست شد. شما 5 دقیقه بعدش دوباره چک کن.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در

ممنون ب خاطر این همه کمک...ممنون داداش....ممنون ی دنیا 

سوال اخرم بمرسم تمام

زش نصب ESXi توسط Lara در دیتا سنتر هتزنر

ی تصویر از بایوس یا همون بوت منو سرور هتزنز بدید و بگید داخلش چطور دیوایس مورد نظر انتخاب کنمببینم فرقش با بایوس من جیهاگه فقط بگید جچطوریاز بایوس یا بوت هتزنز من دیوایس مورد نظر انتخاب کنم ممنون میشم- - - Updated - - -

از کدوم قسمتش من درایومورد نظرم انتخاب کنم

2در پنل ننی شه تیکیت داد یعنی از پنل بگم kvmریست بدن اگه میشه چ قسمتی

ممنون میشم بگی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در

یه لطفی کن با دقت تر بنویسید و غلط های تایپی تون رو بگیرید. من کلا نفهمیدم چی نوشتید!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در

بهپعد از اینکه اف 11 زدم وارد منو بوت شد اما نفهمیدم باید جیکاا کنم و چطور دیوایس مورد نظرم رو انتخاب کنم تا بره رو صحفه ایزو

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در

باید با منوی و گزینه های بایوس مادربرد اشنا باشید.

ولی در کل منو بوت که باز میشه چند تا گزینه داره هر بار یک کدوم رو انتخاب کنید و اینتر رو بزنید. ببینید esxi بوت میشه یا نه. اگه نشد مجدد اف 11 و گزینه ای دیگر تا esxi بوت بشه. البته تمام اینها مشروط به این هست که مراحل مانت ایزو رو درست انجام داده باشید که در منوی بوت یکی از گزینه ها به ایزو اختصاص پیدا کند.

این نکته رو هم بگم، که تجربی بهش رسیدم. بهتره وی پی اسی که KVM رو باهاش اجرا می کنید از خود هتزنر باشه. چون دیتا سنتر یکی باشه دچار افت سرعت نمیشید و ایزو بدون مشکل مانت و بوت میشه. چون بعضی وقت ها همه مراحل رو درست انجام میدید اما یا مانت نمیشه یا وقتی بوت شد همینکه صفحه esxi نشون داده میشه ارور میده و ریست میشه! این بخاطر افت سرعت در مانت شدن ایزو هست. واسه همین بهتره واسه نصب esxi از یه vps هتزنر استفاده کنید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در

داداش من اف 11زرن بعد وارد منو بوت شد بعد چندتا کزینه و چند تا سزبزگ داشت  نمی دونستم ب کدوم گزینه یا سربر گ برم  نمی تونی  ی  عکس  بدی از منوش

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در

اف 11 رو میزنی یه منو باز میشه که میتونی دوایس های bootable رو انتخاب کنی. سربرگ نداره!

شما عکس بگیر از چیزی که میگی بزار ببینم کجا رفتی!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در

داداش سلام 

من س روزه هی لارا میگیرم

اخه وقتی اف 11 می زنم وارد منو بوت میشه

اونجا خیلی گزینه داره نمی دونم اون پنج گزینه ای ک میگی باید اسماشون چیه و سربرگم خیلی داره

2.داداش نمی تونی ی عکس بدی ازش 

3.داداش بعد انتخاب دیوایس باید روی اینتر بزنم ننی خواد روی saveیا خروج بزنم یعنی وقتی اینار کردم مستقیم میره رو ایزو

داداش ممنون میشم هر سه مورد جواب بدی بازم ممنون ک تاحالا کم کردی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری