رفتن به مطلب
انجمن تایم کد
Mohammad.Reza

آموزش نصب ESXi از طریق LARA در دیتا سنتر هتزنر

Recommended Posts

از طریق همون ایمیل ک لارا رو داد بگم ریست کنن؟

2.نحوه نصب فایروال رو هتزنز نمی سازی اموزشش رو؟

3.داداش اگه ایبوز برام فرستادن ب ایمیلم می فرستم

4.برا حل ایبوز ب همون ایمیلی ک برام پیام دادن حل ایبوز بفرستم یا جواب بدم؟

بعلت عدم رعایت قوانین پست شما حذف شد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

داداش شما در اموزش گفتید هاردی ک می خواید esxiروش نصب شه انتخاب کنید 

کدوم هارد انتخاب کنم  و یکم توضیح بده ....و اگه هاردا رو نشناخت چ کنم و ..

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

شما مثلا میخوای ویندوز نصب کنی چیکار میکنی؟ بالاخره رو یه هاردی نصبش میکنی دیگه! اینم همونطوره. درواقع Esxi رو هم یه سیستم عامل فرض کن. شما ممکنه سرورت دو تا یا 4 تا هارد روش نصب باشه. باید انتخاب کنی تو کدوم بریزه. اگرم کلا با شناسایی هاردت مشکل داری و اشنایی نداری همینطور next کن بره. مهم نیست.

در ضمن غیر ممکنه نشناسه. اگر یک درصد نشناخت همون ایمیل لارو رو replay کن و بهشون بگو هاردتون تعطیله!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام خدمت مدیریت تایم کد 

یک سوال داشتم 

میگم ب جز روش شما روش دیگری برا نصب esxiهس

یکی گفت من از طریق vps isoمی نصبم یعنی چی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در در 1395/01/09, 21:20:13، mehdiershadi گفته است :

سلام خدمت مدیریت تایم کد 

یک سوال داشتم 

میگم ب جز روش شما روش دیگری برا نصب esxiهس

یکی گفت من از طریق vps isoمی نصبم یعنی چی

احتملا منظورش این بوده که فایل ISO رو از طریق VPS لود میکنه. که اگه اینطوری باشه، میشه همین روش ما. روش دیگه ای رو الان بخاطر ندارم که باشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

با سلام و احترام

آقا سرور من هتزنر مارکتی رم 32 گیگ با مشخصات زیر هست :

Intel Core i7-2600

HDD2x HDD 3,0 TB SATA Enterprise

RAM4x RAM 8192 MB DDR3

و روی آن esxi 5.1 نصب هست و میخواستم ارتقا بدم به esxi 6.0 دسترسی لارا گرفتم و ایزو رو مانت کردم و صفحه نصب رو اوردم اما توی مراحل ارتقا ارور زیر رو داد.

No Network Adapters

راهکاری پیشنهاد نمیکنید بعضیا میگن باید درایور نتورک هتزنر رو بزاری توی ایزو من درایور های زیر را گذاشتم توی ایزو اما هنوز تست نکردم درخواست دسترسی لارا کردم.

NIC drivers
net-e1000e: Obsolete - Driver for Intel I217/I218/82579LM/82574L
net-tulip: DECchip 21140 Ethernet driver (This driver allows running ESXi as a VM under Microsoft Hyper-V)
net55-r8168: Updated driver for Realtek 8168/8111/8411/8118 based NICs
net51-r8169: Adds the blacklisted ESXi 5.1 built-in net-r8169 driver back to ESXi 6.0
net51-sky2: Adds the blacklisted ESXi 5.1 built-in net-sky2 driver back to ESXi 6.0
net51-drivers: Deprecated - Adds all blacklisted ESXi 5.1 NIC drivers back to ESXi 6.0
net-atl1: Attansic/Atheros L1 Gigabit Ethernet driver
net-atl1e: Driver for Atheros(R) AR8121/AR8113/AR8114/AR8131/AR8132/AR8152 PCI-E Ethernet NICs
net-igb: Intel(R) Gigabit Ethernet Network Driver (modified to ignore invalid NVM checksums)
net-r8101: Realtek RTL8101E/RTL8102E driver
net-r8139too: Realtek RTL-8100/8101L/8139 PCI Fast Ethernet Adapter Driver
net-skge: Driver for Marvell Yukon chipset and SysKonnect Gigabit Ethernet Adapters

با تشکر.....

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 25 دقیقه قبل، djBeny گفته است :

با سلام و احترام

آقا سرور من هتزنر مارکتی رم 32 گیگ با مشخصات زیر هست :

Intel Core i7-2600

HDD2x HDD 3,0 TB SATA Enterprise

RAM4x RAM 8192 MB DDR3

و روی آن esxi 5.1 نصب هست و میخواستم ارتقا بدم به esxi 6.0 دسترسی لارا گرفتم و ایزو رو مانت کردم و صفحه نصب رو اوردم اما توی مراحل ارتقا ارور زیر رو داد.

No Network Adapters

راهکاری پیشنهاد نمیکنید بعضیا میگن باید درایور نتورک هتزنر رو بزاری توی ایزو من درایور های زیر را گذاشتم توی ایزو اما هنوز تست نکردم درخواست دسترسی لارا کردم.

با تشکر.....

تو اموزش های ارتقا درایور توضیح دادیم این موضوع رو.

شما بعد ارتقا و درست قبل ری استارت ، باید دستور اپدیت رو بدید.

ضمنا اونی ک گفته درایور رو بزارید تو ایزو ، منظورش این بوده ک پچ کنید دوباره. نه اینکه فقط فایل رو کپی پیست کنید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

میشه لینک آموزش ارتقا وی ام ویر رو بدید؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در هم اکنون، djBeny گفته است :

سلام

میشه لینک ارتقا وی ام ویر رو بدید؟

برادر شما ک تو کار هاستینگی دیگه چرا؟!!! شما قبل اینکه سوالت رو مطرح کنی به جستجو ساده توی انجمن بزن. اموزش تصویریش به صورت کامل هست.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در هم اکنون، Mohammad.Reza گفته است :

برادر شما ک تو کار هاستینگی دیگه چرا؟!!! شما قبل اینکه سوالت رو مطرح کنی به جستجو ساده توی انجمن بزن. اموزش تصویریش به صورت کامل هست.

بنده جستجو کردم اما چیزی پیدا نکردم

من زدم آموزش ارتقا esxi نداد اما کلمه ارتقا سرچ کردم پیداش کردم.

آقا من از کجا بفهمم درایور نتورک سرور من چیه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 16 دقیقه قبل، djBeny گفته است :

بنده جستجو کردم اما چیزی پیدا نکردم

من زدم آموزش ارتقا esxi نداد اما کلمه ارتقا سرچ کردم پیداش کردم.

آقا من از کجا بفهمم درایور نتورک سرور من چیه؟

شما اول همین لینکی که ما دادیم رو تست بزم. معمولا روی بیشتر سرور های هتزنر جواب میده. اگر حواب نداد. بعد میری تو بایوس و مشخصات مادربردت رو میبینی و کارت شبکه ت مشخص میشه.

اون موقع توی نت بگرد درایورش رو پیدا کن.

اما بازم میگم همین اموزش رو بری 99 درصد جواب میده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در هم اکنون، Mohammad.Reza گفته است :

شما اول همین لینکی که ما دادیم رو تست بزم. معمولا روی بیشتر سرور های هتزنر جواب میده. اگر حواب نداد. بعد میری تو بایوس و مشخصات مادربردت رو میبینی و کارت شبکه ت مشخص میشه.

اون موقع توی نت بگرد درایورش رو پیدا کن.

اما بازم میگم همین اموزش رو بری 99 درصد جواب میده.

خب با این آموزشی که به صورت کامند هست اطلاعات پاک نمیشه؟ چون روی سرور اختصاصی سرور مجازی نصبه و وقتی اپدیت بشه از لیست سرور ها پاک نمیشه؟

اگر این نتورک رو نصب کردم و ریبوت کردم و بالا نیومد سرور چیکار کنم؟

پیوست رو ببینید این نتورک من هست؟ اخه همین وی ام ویر 5.1 وارد شدم زده

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

امکان داره سرور ما وی ام 6 رو ساپورت نکنه؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در در 1396/02/21, 12:42:14، djBeny گفته است :

خب با این آموزشی که به صورت کامند هست اطلاعات پاک نمیشه؟ چون روی سرور اختصاصی سرور مجازی نصبه و وقتی اپدیت بشه از لیست سرور ها پاک نمیشه؟

اگر این نتورک رو نصب کردم و ریبوت کردم و بالا نیومد سرور چیکار کنم؟

پیوست رو ببینید این نتورک من هست؟ اخه همین وی ام ویر 5.1 وارد شدم زده

اطلاعات پاک نمی شه. من خودم هزار بار روی سرور های فعال اینکار رو کردم.

معمولا realtek جواب میده. ولی در هر صورت توصیه نمی کنم. چون مشخصه اشنایی کامل ندارید و اینطوری اگه اتفاقی بیوفته نمی تونید برش گردونید.

بهتر اینکه اول روی یه سرور خالی اینکار رو انجام بدید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام خسته نباشید

من تمام اینترنت را زیر و رو کردم چه سایت های داخلی چه سایت های خارجی تقریبا" به جز آموزش جامعی که شما در مورد کانفیگ سرور هتزنر گزاشتید ( بر اساس لارا)  هیچ اموزش دیگه ای وجود نداره واقعا" نمی دونم با چه زبونی ازتون تشکر کنم منم دقیقا" گیر همچین آدم هایی افتادم که توقع مبلغ بالا برای آموزش داشتند..
من چند تا سوال دارم یک دنیا منمنون می شم اگر راهنامیی کنید

1:کل فرایند مجازی سازی ( یعنی ورد به روبوت و درخواست لارا) باید تو محیط یک وی پی اس انجام بشه؟یعنی از قبل باید یک وی پی اس بخرم و کل پروسه را داخل وی پی اس انجام بدم  یا این که روی کامپیوتر شخصی هم می شه انجام داد؟
2: برای مونت کردن فایل ایزو باید این فایل را از اینترنت دانلود کنم و روی هارد وی پی اس ذخیره کنم و از اونجا فرخوانی کنم؟ اگر جوای مثبته
فایل را باید از آدرس زیر  بگیرم؟

و سوال آخرم این که بعد از انجام همه این مراحل که تو فایل pdf هست  باید نرم افزار vmware را داخل وی پی اس اولیه فعال کنم و بر اساس اون سرورهای مجازی را بسازم؟ 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در در 1396/03/30, 21:40:55، masterk گفته است :

1:کل فرایند مجازی سازی ( یعنی ورد به روبوت و درخواست لارا) باید تو محیط یک وی پی اس انجام بشه؟یعنی از قبل باید یک وی پی اس بخرم و کل پروسه را داخل وی پی اس انجام بدم  یا این که روی کامپیوتر شخصی هم می شه انجام داد؟
2: برای مونت کردن فایل ایزو باید این فایل را از اینترنت دانلود کنم و روی هارد وی پی اس ذخیره کنم و از اونجا فرخوانی کنم؟ اگر جوای مثبته
فایل را باید از آدرس زیر  بگیرم؟

و سوال آخرم این که بعد از انجام همه این مراحل که تو فایل pdf هست  باید نرم افزار vmware را داخل وی پی اس اولیه فعال کنم و بر اساس اون سرورهای مجازی را بسازم؟ 

1- باید داخل VPS باشه. و بهتره VPS از هتزنر هم باشه ک پینگ پایینی به سرور بده.

2- بله . اگر قصد دارید نسخه 6 را نصب کنید، قبلا مطمئن بشید که کارت شبکه سرورتون ساپورتش بکنه. اگر نکرد که راه حلش در انحمن هست. می تونید مطالعه کنید.

3-نرم افزار vsphere. هم می تونید داخل سرور و هم می تونید روی پی سی خودتون نصب کنید.

طبیعتا روی vps سرعت بهتری خواهد داشت.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در در 1396/04/04, 21:03:36، Mohammad.Reza گفته است :

1- باید داخل VPS باشه. و بهتره VPS از هتزنر هم باشه ک پینگ پایینی به سرور بده.

2- بله . اگر قصد دارید نسخه 6 را نصب کنید، قبلا مطمئن بشید که کارت شبکه سرورتون ساپورتش بکنه. اگر نکرد که راه حلش در انحمن هست. می تونید مطالعه کنید.

3-نرم افزار vsphere. هم می تونید داخل سرور و هم می تونید روی پی سی خودتون نصب کنید.

طبیعتا روی vps سرعت بهتری خواهد داشت.

یک دنیا ممنون از لطفتون
من این چند وقته خیلی شما را دعا کردم.. بخدا هر جا می رفتم اموزش می خواستم زیر 200 تومن نمی گفتن ( هزار تا دروغ هم روش می گفتن)
این فایل آموزشی شما منو نجات داد. هیچ جایی توی نت ( نه سایت های خارجی نه سایت های داخلی ) به این خوبی توضیح نداده
من چند تا مشکل دارم اگر لطف کنید وقت بزارید ممنوتون می شم
الان من مشکلم برای تنظیمات شبکه است... و یکی هم برای رید کردن هارد
1- اگر یک سروری بگیریم که 2 تا هارد 4 ترابایت داشته باشه برای مجازی سازی و ساختن چند تا دستگاه حتما" باید هارد ها را رید کنیم یا به همون صورت خام که از دیتا سنتر می گیریم می شه مجازی سازی کرد؟
2- اگر به فرض یکsubnet با 14 تا آی پی بگیریم چطوری می شه روتر ساخت با این ها ؟ هیچ آموزش کاملی توی نت نیست ... سوال من در اصل اینه بعد از این که مراحل بالا توی pdf شما را انجام دادیم حتما" باید میکروتیک نصب کنیم تا سرورهای مجازی شبکه بگیرن؟
3- برای هر سرورر اختصاصی فقط باید یک میکروتیک نصب کرد؟ یا برای ساخت هر سرور مجازی باید یک میکروتیک جداگانه نصب کرد؟
4- و سوال آخرم در مورد خرید از هتزنر من می خوام سرورهای سری ex را سفارش بدم.. برای هر سفارش یک هزینه 79 یورو برای set up می گیره.. من اون هزینه را نمی خوام بدم.. ولی هر کاری می کنم نمی شه اون را از فاکتور حذف کرد... برای حذف اون هزینه باید قبل از خرید با خود ساپورت هتزنر تماس بگیرم؟ 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در در 1396/04/06, 01:01:13، masterk گفته است :

1- اگر یک سروری بگیریم که 2 تا هارد 4 ترابایت داشته باشه برای مجازی سازی و ساختن چند تا دستگاه حتما" باید هارد ها را رید کنیم یا به همون صورت خام که از دیتا سنتر می گیریم می شه مجازی سازی کرد؟
2- اگر به فرض یکsubnet با 14 تا آی پی بگیریم چطوری می شه روتر ساخت با این ها ؟ هیچ آموزش کاملی توی نت نیست ... سوال من در اصل اینه بعد از این که مراحل بالا توی pdf شما را انجام دادیم حتما" باید میکروتیک نصب کنیم تا سرورهای مجازی شبکه بگیرن؟
3- برای هر سرورر اختصاصی فقط باید یک میکروتیک نصب کرد؟ یا برای ساخت هر سرور مجازی باید یک میکروتیک جداگانه نصب کرد؟
4- و سوال آخرم در مورد خرید از هتزنر من می خوام سرورهای سری ex را سفارش بدم.. برای هر سفارش یک هزینه 79 یورو برای set up می گیره.. من اون هزینه را نمی خوام بدم.. ولی هر کاری می کنم نمی شه اون را از فاکتور حذف کرد... برای حذف اون هزینه باید قبل از خرید با خود ساپورت هتزنر تماس بگیرم؟ 

1- نه نیازی به رید نیست.

2-  حقیقتا در این زمینه تجربه زیادی ندارم. ولی میکروتیک باید نصب بشه. اموزشش هم توی انجمن هست.

3- بنده تجربه نصب روی هر سرور مجازی رو ندارم! در این زمینه نمی تونم نظری بدم.

4- هتزنر هست و هزینه ست اپش دوست عزیز. نمی تونید حذفش کنید. چون این نشون میده سرور نو هست و این هزینه اولیه هست که به عنوان برپایی سرور از شما گرفته میشه.

البته بماند که مطمئنا با افراد سودجویی برخورد می کنید که می گن ما با هتزنر رفیقم و ازشون ست اپ نمی گیره، یا تخفیف بهمون میده.

در یک کلام همش دروغه محضه. اونهایی ک هزینه ست اپ از شما نمی گیرند، در واقع سرور رو قبلا خریدن و حالا استفاده ای ندارند و با یه قیمتی واگذارش می کنند به شما. 

ما چندین ساله داریم با هتزنر کار می کنیم و رو پنلمون تعداد زیادی سرور اختصاصی هست. اما متاسفانه هتزنر خونه خاله نیست ک تخفیفی شامل حالمون بشه.

پس اگر نمی خواید هزینه ست اپ بدید، باید برید سراغ سرور های مارکتی هتزنر.

ضمنا اگر تمایل داشتید می تونیم ما براتون سرور رو به قیمت روز و بدون کارمزد پی منت 24 تهیه کنیم. منتها فقط این امکان رو برای دوستانی در نظر می گیریم که شروع کارشون هست و نیاز به حمایت دارند.

برای سفارش به riranet.com مراجعه کنید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ممنون بابت توضیحاتتون
سرورهای  مارکتی هتزنر به درد مجازی سازی می خورن؟ یعنی اونقدر قدرت دارن که بشه ازشون چند تا وی پی اس درآورد؟
از نظر نوه مجازی سازی با سرورهای اختصاصی چه تفاوتی می کنند؟ ( کاملا" مجازی سازیشون مشابه سرورهای اختصاصی از طریق لارا و kvm هست یا توی نکاتی با اونها فرق می کنن؟)

یک سروری مثل سرور زیر اینقدر قدرت و کشش داره که بشه روش مجازی سازی کرد؟و چند تا وی پی اس می شه ازش در آورد؟
Intel Xeon E3-1245
4 ترابایت هارد Enterprise
16 گیگ رم ecc

در مورد خرید سرور من یک بار با payment 24 صحبت کردم اونها گفتن هتزنر نسبت به تغییر پی پال پرداختی حساس نیست یعنی بعد از این که آکانت هتزنر وریفای بشه که دیگه براشون مهم نیست اگر با پی پال های مختلف پرداخت انجام بشه شما این را تایید می کنید؟

الان تو مرحله تحقیقم ان شالله اگر مشکلات اولیه خرید سرورها حل بشه از طریق همون آدرسی که دادید برای خرید سرور باهاتون تماس می گیرم...

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

جناب با عرض پوزش من یک سوال دیگه هم دارم
 وقتی طبق آموزش زیر یک ماشین مجازی می سازیم

بعد از ساخت ماشین مجازی تو قسمت edit setting ( جایی که مقدار رم ، کارت شبکه و cd rom و.. را نمایش می ده) آیا حتما" باید از طریق سی دی رام تو قسمت datastore iso file فایل نصب ویندوز را فراخوانی کنیم؟ و حتما" باید اون گزینه power on را هم تیک زد؟یا روش دیگه ای هم داره؟
فایل نصب ویندوز ( فایل iso) را از کجا می شه گرفت؟
عکسشم اینجا می زارم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در در 1396/04/09, 09:11:18، masterk گفته است :

بعد از ساخت ماشین مجازی تو قسمت edit setting ( جایی که مقدار رم ، کارت شبکه و cd rom و.. را نمایش می ده) آیا حتما" باید از طریق سی دی رام تو قسمت datastore iso file فایل نصب ویندوز را فراخوانی کنیم؟ و حتما" باید اون گزینه power on را هم تیک زد؟یا روش دیگه ای هم داره؟
فایل نصب ویندوز ( فایل iso) را از کجا می شه گرفت؟

1- بله.

2- power on یعنی وقتی ریست بدید ماشین مجازی رو، بعدش با سی دی رام بود میشه.

3- کافیه تو گوگل بزنید دانلود ویندوز سرور. همین!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ممنون دوست عزیز

من دو تا سوال دیگه دارم ممنون می شم لطف کنید وقت بزارید جواب بدید

1:  بعد از نصب esxi توی لارا اگر بخواییم اون نسخه را حذف کنیم و یک نسخه جدید نصب کنیم باید با ساپورت دیتا سنتر تماس بگیریم و درخواست کنیم که kvm را ریست کنن؟( من بار اول بدون هیچ مشکلی esxi را توی لارا نصب کردم ولی بعد از این که نصب تموم شد... هر کاری کردم نتونستم دوباره نصب کنم بعد از مرحله مونت  iso دیگه جلوتر نمی رفت)
2: اگر سروری به عوان مثال دو تا هارد 3 ترابایت داشته باشه باید esxi را دو مرتبه جداگونه روی این هاردها نصب کرد؟ الان من بعد از نصب esxi فقط یکی از هاردها را بهم نشون می ده (توی  vsphere ) esxi را فقط رو یکی از هاردها نصب کردم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در 11 ساعت قبل، masterk گفته است :

ممنون دوست عزیز

1:  بعد از نصب esxi توی لارا اگر بخواییم اون نسخه را حذف کنیم و یک نسخه جدید نصب کنیم باید با ساپورت دیتا سنتر تماس بگیریم و درخواست کنیم که kvm را ریست کنن؟( من بار اول بدون هیچ مشکلی esxi را توی لارا نصب کردم ولی بعد از این که نصب تموم شد... هر کاری کردم نتونستم دوباره نصب کنم بعد از مرحله مونت  iso دیگه جلوتر نمی رفت)
2: اگر سروری به عوان مثال دو تا هارد 3 ترابایت داشته باشه باید esxi را دو مرتبه جداگونه روی این هاردها نصب کرد؟ الان من بعد از نصب esxi فقط یکی از هاردها را بهم نشون می ده (توی  vsphere ) esxi را فقط رو یکی از هاردها نصب کردم

جفت مورد های یک و دو بیشتر از اینکه مربوط به دیتا سنتر بشه، به دانش شما از esxi و vsphere مربوط میشه. توصیه میکنم آموزش های موجود در اینترنت را مرور کنید. یا به سایت اصلی vmware سر بزنید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در در 1396/04/19, 15:01:19، masterk گفته است :

ممنون دوست عزیز

با سلام خدمت شما و مدیریت محترم

1- در بیشتر مواقع وقتی سرور اختصاصی شما خام است برای اولین بار نصب خودش خودکار ایزو رو مانت میکنه و نیازی به زدن دکمه ای نیست ولی وقتی esxi رو نصب کردیم دیگه خودکار ایزو رو مانت نمیکنه هر چی که روی هارد دیسک باشه مانت میشه میاد بالا(برای همین منظور شما باید بوت منو رو باز کنی و یک گزینه نوشته که از سی دی رام مانت انجام میشه و شما میتونید دوباره نصب کنید یا ورژن esxi خودتون رو به ورژنی دیگر ارتقا بدید).

2- اگر سرور شما 4 تا هارد هم داشته باشد بعد از نصب esxi توی vsphere فقط هاردی رو نشون میده که esxi روی آن نصب شده یعنی یک هارد نشون میده و برای همین باید از تنظیمات قسمت Configuration هارد هاتون رو اضافه کنید.

برای آی پی های ساب نت هم نیازی نیست برای هر سرور مجازی یک میکروتیک نصب کنید، فقط یک میکروتیک برای همه آی پی ها کافی هست یعنی حتی اگر ساب نت جدیدی را هم خریداری کنید بازم نیاز نیست میکروتیک جدید نصب کنید چون توی همون میکروتیک اولی میتونید ساب نتتون رو add کنید از طریق add address فقط تنها نکته ای که هست برای اینکه آی پی های ساب نتتون پینگ بده و نتشون وصل بشه حتما باید یک آی پی سینگل هم داشته باشید تا میکروتیک را روی ان ای پی نصب کنید. یک ای پی سینگل نیاز هست چون مک آدرس میزنی و پینگ میده که ای پی های سینگل مستقیم به شبکه های هتزنر وصل هست برای همین سرعتشون از ای پی های ساب نت بالاتره. وقتی که میکروتیک نصب میکنین ای پی سینگل را میزنید و دیدید که با اون ای پی میکروتیک پینگ داد و در مرورگر وب نمایان شد باید یکی از ای پی های ساب نت رو به عنوان گیت وی انتخاب کنید و به میکروتیک شناسایی کنید که برای نصب سرور گیت وی سرور همان میشود. بازم سوالی بود بپرسید. از ادمین هم بابت فعال نبودن در چند ماه اخیر پوزش میخواهم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری