رفتن به مطلب
انجمن تایم کد
Mohammad.Reza

روتوسکوپی چیست؟

Recommended Posts

روتوسکوپی تکنیکی است که انیماتورها در آن حرکت فیلم زنده را فریم به فریم کپی می کنند.در واقع در این شیوه تصاویر فیلم زنده روی یک پرده ی مات بازتابیده شده و به وسیله ی انیماتور ها دوباره ترسیم می شوند.تجهیزات مورد استفاده در این کار روستوسکوپ نام دارد.

تعریفی که در این جا برای این شیوه از روتوسکوپی ارایه شده است،کلاسیک بوده و صرفا جهت آشنایی ابتدایی با این تکنیک بیان شد. شیوه نوین رتوسکوپی تکنیک های پیچیده تری را در بر می گیرد. بعنوان مثال روتوسکوپی در فیلمی چون اسکنر تاریک نگر که با نرم افزاری به نام روتوشاپ صورت می گیرد، تفاوت های اساسی با شیوه کلاسیک پیدا کرده است، تفاوت هایی از جنس فیلمسازی آنالوگ و دیجیتال.

از نمونه های مثال زدنی روتوسکوپی می توان به آثار زیر اشاره کرد:
عنوان بندی خوب بد زشت،جنگ ستاره ای،چه کسی برای راجر رابیت پاپوش دوخت؟،بیل را بکش ،یک اسکنر تاریک نگر،زندگی بین خواب وبیداری.

در پایان بد نیست نگاهی هم به نمونه ای از روتوسکوپی که به کمک نرم افزار افترافکت و موکا انجام شده است بی اندازیم:

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

همچین کاری رو میشه فقط روی عکس هم انجام داد ؟ خیلی وقته دنبال این تکنیک بودم،اینکه عکس رو به شکل کارتون یا انیمیشن کرد.البته نرم افزارهایی هستن که این کار رو میکنن اما اون چیزی که مد نظرم باشه نمیشه....عکس اول این صفحه 

در این حد منظورمه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
در ۱ ساعت قبل، Trance گفته است :

همچین کاری رو میشه فقط روی عکس هم انجام داد ؟ خیلی وقته دنبال این تکنیک بودم،اینکه عکس رو به شکل کارتون یا انیمیشن کرد.البته نرم افزارهایی هستن که این کار رو میکنن اما اون چیزی که مد نظرم باشه نمیشه....عکس اول این صفحه 

در این حد منظورمه

بله چرا نمیشه. ولی باید طراحی تون خوب باشه. دقت کنید زیاد شده از این سبک طرح ها. شما عکس مورد نظر رو میندازید تو فوتوشاپ، بعد به دلخواه لایه های مورد نظر رو روش ایجاد می کنید و با قلم دیجیتال طراحی می کنید.

البته پلاگین هایی هم هست که تصویر رو شبیه نقاشی می کنه ولی من تاحالا مورد حرفه ای ندیدم ازشون!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری