رفتن به مطلب
انجمن تایم کد
Mohammad.Reza

آموزش آپدیت Esxi 5 به 5.5 یا 6

Recommended Posts

برای آپدیت مجازی ساز ESXi خود از ورژن 5 به 5.5 می توانید از آموزشی که به صورت پی دی اف ضمیمه شده است استفاده کنید. در نظر داشته باشید برای آپدیت به ورژن های 5.1 یا 6 نیز از همین روش می توان استفاده کرد. اما در حال حاضر برای مدیریت سرور، پیشنهاد تایم کد ورژن 5.5 می باشد.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

چندتا سوال دارم

مثلا ی شخص esxi5.1نصبیده و با vmware vspher 5.1وصل می شد ب سرورش حالا ک اپدیت کرده ب esxi 5.5

حالا باید با vmware vsphere 5.5وصل شه؟

2.از کجا بفهمم مادر بوردم چه مدلیه مثلا msi هس یا

3.ازکجا بفههمم درایو مورد نظرم چیه و چطور در نت پیداش کنم )(لینکشو)

4.شما گفتید با دستور فوق ب فایروال می ریم

من این دستور کجا بزنم  من فقط با vmware vspher وصل میشم محیط دستوریش از کجا بیارم

ممنون میشم جواب بدید ب تک تک

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

چندتا سوال دارم

مثلا ی شخص esxi5.1نصبیده و با vmware vspher 5.1وصل می شد ب سرورش حالا ک اپدیت کرده ب esxi 5.5

حالا باید با vmware vsphere 5.5وصل شه؟

بله

2.از کجا بفهمم مادر بوردم چه مدلیه مثلا msi هس یا

به دیتا سنتر تیکت بزنید بپرسید. ضمن اینه وارد منو بایوس مادربرد بشید مشخصات مادربرد رو میتونید پیدا کنید.فقط نپرسید از کجا، چون هر مادربردی و هر مدلی فرق میکنه! 

3.ازکجا بفههمم درایو مورد نظرم چیه و چطور در نت پیداش کنم )(لینکشو)

وقتی بدونید مادربردتون جیه تو سایت مادربردتون می رید اطلاعات کارت شبکه تون رو پیدا می کنید.

در مورد سرور شما چون ex40 هستید می تونید از دستورات همین اموزش استفاده کنید. درایوری که در اموزش لینکش هست با مادربرد سرور شما سازگاره.

4.شما گفتید با دستور فوق ب فایروال می ریم

من این دستور کجا بزنم  من فقط با vmware vspher وصل میشم محیط دستوریش از کجا بیارم

با putty به سرورتون وصل می شید و بعد این دستورات رو در محیط ssh وارد می کنید.

ممنون میشم جواب بدید ب تک تک

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام چطور باید دسترسی putyرو فعال کنم در es40

ادرس سایت مادر بورد بده

3چطوری تیکیت بدم ب دیتاسنتر از کدوم قسمت و مدل مادر بورد رو بپرسم متن انگلیسی رو می دی و دقیقا از کجای پنل تیکیت بدم.

ب #سوال ممنون میشم جواب بدی ب سه سوال

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام چطور باید دسترسی putyرو فعال کنم در es40

وارد Vsphere می شید. سربرگ کانفیگ. گزینه سکئوریتی. ssh رو run می کنید.

ادرس سایت مادر بورد بده

سرچ کنید توی نت براحتی پیدا میشه. کافیه مدل مادربرد رو توی گوگل سرچ کنید.

3چطوری تیکیت بدم ب دیتاسنتر از کدوم قسمت و مدل مادر بورد رو بپرسم متن انگلیسی رو می دی و دقیقا از کجای پنل تیکیت بدم.

لارا رو که بهتون میدن همون ایمیل رو ری پلای کنید.

Hello Sir or Madam

I'd like to know what model my motherboard is?

ب #سوال ممنون میشم جواب بدی ب سه سوال

درضمن شما هنوز تو نصب ESXi مشکل دارید. بزارید اون نصب بشه بعد بفکر اپدیتش باشید. اینطوری من هرچقدر هم توضیح بدم فاییده نداره، چون هنوز ESXi رو نصب نکردید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

داداش ممنون میشم برام ی مثال بزنی

مثلا مادر بورد من msiهس درایو کارت شبکه رو چی  بزنم 

یعنی چی تو گوگل بنویسم تابیاد

2.من تیکیت دادم بهشون گفتم مدل چیه گفتن از بایوس نگاه کن

F6زدم وارد منو بایوس شد بعد این اطلاعات رو کجا بایوس نوشته در چ قسمتی .......مثلا ی مثال بزن

(نگو مددربورد هر کس فرق داره)

ممنون میشم جواب بدی ب دو سوال

انجمنت فوق العادست با پشتیبانی تو

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوست عزیز طبیعیه هر مادربردی فرق میکنه! بعد شما میگی نگو!

اولا مدل مادر برد شما و درایور کارت شبکه سرورتون همونی هست که در اموزش قرار دادم. یعنی احتیاجی نیست دنبال چیزی بگردید همون اموزش رو قدم به قدم جلو برید.

اما در کل برای دیدن مدل مادربرد وقتی ریست میزنید معمولا دکمه DEL رو باید فشار دهید تا وارد محیط بایوس شوید. تو سربرگ های بایوس بچرخید مدل رو پیدا میکنید. ضمن اینکه وقتی سرور رو ریست می کنید صفحه اول که یه لحظه نشون داده میشه معمولا مدل رو زده.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب بنابر فرض فهمیدم مثلا مدل مادر بورد من هست msi(که واقعا همینه) بعد از کجا درایو کارت شبکشو پیدا کنم(می دونم تو ادرس تو پی دی اف دادی اما تو چطوری پیداش کردی یعنی چی تو گوکل بنویسم ک ادرس درایو کارت شبکه مادر بورد msi بده متن بگو

2.ایا همه سرور های هتزنز کارت شبکه ندارند برا ارتقا و باید خودمون بنصبیم

3.ایا در سرور های هتزنز نیاز ب نصب csf هس یا ن تو نصبیدی در سرورت

ممنون میشم جواب 3 سواب بدی ی دنیا ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

1- اسم مادر برد بعلاوه مدل کارت شبکه (که قبلا گفتم تو بایوست میتونی پیداش کنی) تو نت میزنی معمولا اگه درایورش باشه برات میاد. ضمن اینکه بعضی وقت ها برای پیدا کردنش حسابی باید بگردی. من خودم این درایور رو تو یه فروم انگلیسی زبان پیدا کردم.

2- در حال حاضر بله. اگه بخوای از 5.1 به بالا نصب کنی باید درایور کارت شبکه رو بعد اپدیت (همونطور که تو آموزش توضیح دادم) نصب کنی.

3- بله تو همه سرور ها حتی اونها که آنتی داس سخت افزاری هم داره بهتره csf نصب کنی. البته بعدش حتما کانفیگ های مخصوص بخودش رو هم باید انجام بدی تا بهینه بشه و بخوبی عمل کنه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

توضیح دادم:

1- اسم مادر برد بعلاوه مدل کارت شبکه (که قبلا گفتم تو بایوست میتونی پیداش کنی) تو نت میزنی معمولا اگه درایورش باشه برات میاد. ضمن اینکه بعضی وقت ها برای پیدا کردنش حسابی باید بگردی. من خودم این درایور رو تو یه فروم انگلیسی زبان پیدا کردم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

یعنی مدل مادر بورد  و اسم کارت شبکه داخل بایوسه؟

بعد مثلا مدلم MSI  و اسم کارت شبکم VIRAN بعد چی بزنم داخل گوگل

مممنون میشم جواب دو سوال بدی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برادر این سوالاتی که شما میکنی یکم عجیبه! شما سرور داری میگیری دیگه ساده ترین کار ممکن یعنی سرچ کردن توی گوگل رو باید بلد باشی!

این چیزی نیست که دستور خاصی داشته باشه. شما هر چی به ذهنت میرسه بزن تو گوگل. مثلا

msi realtek network driver for esxi 

یا هر عبارت دیگه ای که به ذهن خودت رسید. ممکنه عبارت بالا رو بزنی چیزی پیدا نکنی. یه چیز دیگه بزن. بازم پیدا نشد تهش اینه میری تو سایت خود vmware تو فروم مربوطه یه تاپیک میزنی و مشکل یا درخواستت رو مینویسی، اگه درایوری وجود داشته باشه معمولا راهنماییت میکنن.

قصد موعظه ندارم ولی شما داری سرور میگیری باید یه مقدار به زبان انگلیسی و سخت افزار و مبانی شبکه اشنایی داشته باشی وگرنه مطمئن باش بعد از یه مدت سر خورده میشی. از پایه قوی شروع کن. خود من چند روزه گیره یه ابیوز از هتزنر بودم هرجا تو فروم های ایرانی سوال پرسیدم کسی بلد نبود یا پرت و پلا جواب میدادن. حتی تو وب هاستینگ تالک هم جواب نگرفتم. تا رفتم تو فروم خود دایرکت ادمین، اونحا مشکلم رو مطرح کردم و سریع راهنماییم کردن.

منظور اینکه بعد ها به مشکل هایی بر خواهی خورد که تو فروم های فارسی یا از سر بخل و خساست جوابت رو نمیدن یا کلا خودشونم بلد نیستن مشکل چطوری حل میشه! بنظرم اگه قصد راه اندازی هاستینگ داری بهتره اول سراغ زبان، مفاهیم پایه سخت افزار و شبکه بری. اگرم قصدت از خرید سرور برای سایت شخصی هست که توصیه میکنم اینکار رو نکنی چون کافیه سایت رو روی سرور راه بندازی و یهو یه ابیوز بیاد و سایتت رو ببندن. تا بیای مشکل رو حل کنی سایتت کافیه 2 روز دان باشه همه زحماتت به باد میره.

شما الان میگی من دقیق چی بزنم. خوب اینا که قانون خاصی نداره اومد دو روز دیگه هتزنر مادربرد هاش رو عوض کرد یا سیستم نصب esxi تغییر کرد. شما باز بر میگردی سر خونه اول و همه سوال هات بی جواب میمونه. اما یکم به مواردی که در بالا اشاره کردم اشنا باشی خودت یطوری رفع ش میکنی.

اینا رو نگفتم که بگم سوالی نپرسی. شما هر سوالی داشته باشی من در حد سواد خودم در خدمتت هستم. ولی بهتر قبل هر چیز پایه ش رو یاد بگیری. تاحالا دیدی یه نقاش رو یهو بهش یه بوم نقاشی بدون و یه خروار رنگ بگم بیا نقاشی کن. ابتدا بهش انواع کاغد ها و ابزار های طراحی رو معرفی میکنند. بعد طراحی خطوط و رفته رفته سراغ رنگ و ... می رند. وب هاستینگ هم اصول اولیه خودش رو داره. خیلی سخت و پیجیده نیست اگر حوصله کنی و قدم به قدم جلو بری و بفکر میان بر نباشی.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اره درس می گی من مبتدیم خیلیم

اما چطوری خودم قوی کنم از کجا چه اموزشایی چ سایتایی ممنون میشم راهنمایی کنم

داداش شما گفتی مدل مادربورد از بایوس میشه فهمید

پس مدل کارت شبکه از کجا

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

شما مدل مادربرد رو که در اوردی تو گوگل سرچش میکنی بعد سایت اصلی مادربردت رو پیدا میکنی. تو توضیحات صفحه مادربردت اومده کارت شبکه چه مدلی هست.

برای اموزش اگر میخوای سریع به نتیجه برسی از کلاس های اموزشی استفاده کن. اگر هزینه ش رو نداری بهتره از کتاب و اینترنت استفاده کنی و جزوه های اموزشی رو دانلود کنی.

تو گوگل بزن اموزش نتورک پلاس. کلی کتاب برات میاد. یا اموزش سخت افزار.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

داداش ی سوال

من وقتی esxiاپدیت کردم ب نسخه 5.5

بعد اگه با vmware vsphere 5.1وصل شم مشکلی پیش میاد یا اصلا میشه وصل شد

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوست عزیز بعضی سوال ها رو جای اینکه بپرسید امتحان کنید خیلی سریع تر جواب می گیرید! اپگرید که انجام شد باید vsphere 5.5 رو نصب کنید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری