Trance

آموزش تنظیم رنگ در ادیوس

8 پست در این موضوع قرار دارد

ارسال شده در

با سلام

چطوری میشه میزان رنگ 2 تصویر از 2 دوربین مختلف رو باهم بالانس کرد طوری  چشم بیننده متوجه این موضوع نشه که یک نما با 2 دوربین مختلف تصویر برداری شده.( لطفا پلاگین های مورد نظر رو معرفی کنید.)

پ/ن : یک نمای اصلی دارم که با دوربین 5دی تصویر برداری شده و نمای هوایی دارم که با هندی کم رکورد شده و وقتی دو تصویر کنار هم قرار میگیرن اختلاف رنگ زیادی از نظر کیفیت بینشون وجود داره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ارسال شده در

سلام.

از چه نزم افزاری برای ادیت استفاده می کنید؟ که با توجه به نرم افزارتون راهنمایی تون کنم.

اینم در نظر بگیرید هر جقدر هم تصویرتون رو اتالوناژ(تصحیح رنگ و نور) کنید باز یه مقدار تفاوت رو حس می کنید. چون کیفیت دوربین های هلی شات پایین تز از 5D هست. اما بهر حال میشه یه مقدار بهم نزدیکشون کرد. معمولا پلان های هلی شات رنگشون سرد هست و با کمی گرم کردن رنگ به نتیجه دلخواه خواهید رسید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در

سلام.

از چه نزم افزاری برای ادیت استفاده می کنید؟ که با توجه به نرم افزارتون راهنمایی تون کنم.

اینم در نظر بگیرید هر جقدر هم تصویرتون رو اتالوناژ(تصحیح رنگ و نور) کنید باز یه مقدار تفاوت رو حس می کنید. چون کیفیت دوربین های هلی شات پایین تز از 5D هست. اما بهر حال میشه یه مقدار بهم نزدیکشون کرد. معمولا پلان های هلی شات رنگشون سرد هست و با کمی گرم کردن رنگ به نتیجه دلخواه خواهید رسید.

برای ادیت از ادیوس استفاده میکنم اما برا اصلاح رنگ از برنامه سایبرلینک استفاده کردم - دقیقا درسته حرفتون اینکه هلی شات ها رنگشون سرد هست... با برنامه سایبرلینک هم کار کردم و تا یه جاهایی تونستم  اختلاف رنگ 2 تصویر رو بهم هم نزدیک کنم اما چون وقت گیر تره بخاطر اکسپورت گرفتن از ادیوس و انتقال خواستم اگه شدنیه تو محیط خود ادیوس با پلاگین هایی اینکارو بکنم...

منظورم برنامه color director  بود 

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در

در ابتدا بنظرم بد نیست این رو بخونید تا بیشتر با مفهوم وایت بالانس یا تراز سفیدی تصویر آشنا بشید.

نیز هم مربوط به وایت بالانس تصویر در پریمیر است که شاید بکارتان بیاید.

و حالا آموزش وایت بالانس در ادیوس:

1- ابتدا از پنجره Video Filter پوشه Color Correction  فیلتر Way Color Correction  که مخصوص وایت بالانس تصویر در ادیوس است را انتخاب کرده و به روی پلانی که قصد تنظیم رنگ آن را دارید می کشید.

2- به کمک پنجره info وارد تنظیمات فیلتر مذکور می شویم

3- پنجره تنظیمات فیلتر وایت بالانس ادیوس به صورت زیر نمایان می شود.

4- به قسمت Color Picker در این پنجره دقت کنید. جهت تنظیم دمای استاندارد پلان خود باید سه مقدار Black/Gray/White را از طریق این قسمت مشخص کنید.

5- شیوه کار به این صورت می باشدکه شما ابتدا گزینه Black را انتخاب کرده و سپس روی سیاه ترین ناحیه پلان خود کلیک می کنید.

همانطور که در تصویر می بینید ما ابتدا گزینه Black را انتخاب کرده و سپس به کمک موس، بدنه قایق را که به نظر سیاه ترین نقطه در تصویر می باشد را، انتخاب می کنیم. با انتخاب ناحیه مشکی خواهید دید که مقادیر دایره رنگ Black balance کمی تغییر می کند.

به همین ترتیب ناحیه های خاکستری و سفید را به ترتیب برای گزینه های Gray و White مشخص می کنیم.

حالا می توانید نتیجه کار را در قبل و بعد از وایت بالانس مشاهده کنید

Trance پسندیده است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در

ممنونم واقعا عالی بود...از اینکه قسمت های کوچیک و کوتاه رو اکسپرت بگیری و تو برنامه های دیگه واردش کنی تا رنگشو اصلاح کنی خیلی خیلی بهتره...همه جوره به صرفه اس که تو خود ادیوس این عملیات انجام بگیره.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در

ممنونم واقعا عالی بود...از اینکه قسمت های کوچیک و کوتاه رو اکسپرت بگیری و تو برنامه های دیگه واردش کنی تا رنگشو اصلاح کنی خیلی خیلی بهتره...همه جوره به صرفه اس که تو خود ادیوس این عملیات انجام بگیره.

بله شک نکنید بهتره. اصلا خروجی کشیدن و بردن به یک نرم افزار دیگه و مجدد آوردنش به ادیوس باعث افت کیفیت تصویر میشه. شاید توی مانیتور زیاد خودش رو نشون نده، ولی وقتی با ویدئو پروجکشن پخش بشه کاملا تفاوتش رو احساس می کنید.

خوشحالم مفید واقع شد. شما نیز می تونید تجربیات خودتون رو در قالب مقالات آموزشی در انجمن قرار بدید تا مابقی دوستان ازش استفاده کنند.

موفق باشید.

Trance پسندیده است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در

محمدرضا آموزش خیلی خوبی بود ممنون

آیا برای پریمیر هم آموزششو میتونی برام بزاری ؟

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در

محمدرضا آموزش خیلی خوبی بود ممنون

آیا برای پریمیر هم آموزششو میتونی برام بزاری ؟

خواهش میکنم.

به این مراجعه کنید.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری