رفتن به مطلب
انجمن تایم کد
Mohammad.Reza

آموزش تنظیمات Backup اتوماتیک در دایرکت ادمین

Recommended Posts

با تنظیم بک آپ خودکار دایرکت ادمین می توانید مشخص کنید که نسخه پشتیبان (backup) تمام سایت ها و یا سایت هایی که انتخاب کرده اید در ساعت مشخصی ایجاد و آن را به یک پوشه خاص در سرور شما و یا از طریف ftp به سروری دیگر منتقل شود.

برای تنظیم بک آپ خودکار دایرکت ادمین ابتدا وارد Admin دایرکت ادمین شوید و سپس مانند تصویر زیر روی گزینه Admin Backup/Transfer کلیک کنید.

 

- در قسمت  Step 1: Who می توانید اکانت های که قصد دارید از آنها نسخه پشتیبان تهیه شود را انتخاب کنید. با علامت زدن گزینه All Users از تمام اکانت های شما نسخه پشتیبان تهیه می شود.

- در قسمت Step 2: When زمان ایجاد نسخه پشتیبان را تنظیم کنید. اگر روی Now باشد پس از کلیک روی دکمه Submit عملیات پشتیبان گیری شروع می شود.ولی اگر  Cron Schedule را انتخاب نمائید، می توانید زمانی را مشخص کنید که به عنوان مثال هر روز نسخه پشتیبان گرفته شود.

روش مشخص کردن زمان: به عنوان مثال شما قصد دارید هر روز به ساعت سرور شما ساعت 5 بامداد نسخه پشتیبان گرفته شود. کافیست قسمت های Day of Week و Month و Day of Month روی * قرار دهید و Hour را 5 و Minute را 0 وارد کنید.

برای مثال اگر مانند تصویر زیر اعداد را در Cron Schedule وارد کنید. هر شب ساعت 5 صبح به صورت اتوماتیک یک Backup از تمامی یوزرهای شما گرفته خواهد شد.

- در قسمت Step 3: Where می توانید مسیر ذخیره شده را تنظیم کنید. اگر روی Local باشد یعنی نسخه پشتیبان شما روی همان سرور ذخیره شود و شما می توانید مسیر آن را مشخص کنید. اگر روی Ftp باشد شما می توانید با استفاده از یک اکانت ftp نسخه پشتیبان سایت های خود را به سرور دیگری منتقل کنید (گزینه ftp پیشنهاد می شود).

تنظیمات گزینه ftp  به شکل زیر انجام دهید:
IP: باید ip سروی که اکانت FTP شما در آن قرار دارد را وارد نمایید
Username: نام کاربری اکانت ftp خود را وارد نمایید
Password: رمز عبور اکانت FTP خود را وارد نمایید
Remote Path: مسیر ذخیره نسخه پشتیبان را در اکانت ftp مشخص می کنید. بعنوان مثال اگر / درج کنید نسخه های پشتیبان در روت اکانت FTP شما ذخیره می شوند
Port: عدد 21 را وارد نمایید (معمولا 21 هست ولی جهت اطمینان بیشتر ی توانید از میزبان اتان سوال بفرمایید)

-  در قسمت Step 4: What می توانید مشخص کنید که از قسمت ها نسخه پشتیبان گرفته شود که بهتر است تمام آنها علامت داشته باشند یعنی روی All Data تنظیم شده باشد.

- سپس با کلیک روی Submit می توانید تغییرات را ذخیره کنید.

در صورتی که مراحل را درست انجام داده باشید. بعد از فشار دادن دکمه Submit، در پایین صفحه ای که قرار دارید، در قسمت Current Backup Crons، چیزی شبیه عکس زیر را مشاهده خواهید کرد.

به اشتراک گذاری این پست


لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری


×